Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

CHP üç milletvekilliğine ilerliyor

CHP adayları Taraklı, Geyve ve Adapazarı’nda seçim çalışmalarını sürdürdü. CHP kadın milletvekili adayları Ayça Taşkent, Azize Çeroğlu ve Emel Akçil’e CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka da destek verdi.

SİYASET
CHP üç milletvekilliğine ilerliyor

VATANDAŞ DEĞİŞİM İSTİYOR

CHP Sakarya 1’in sıra milletvekili adayı Ayça Taşkent, milletvekili adayları olarak her gün en az iki farklı ilçede saha ziyaretlerinde bulunduklarını belirterek,  “Vatandaş değişim istiyor. Bunu sahada çok net bir şekilde görebiliyoruz. Mevcut ekonomik şartların, bu yüksek enflasyonun, bu hayat pahalılığının, bu yoksulluğun sürdürülebilir olmadığının herkes farkında. Esnafımız da, sanayicimiz de, çalışanımız da, işverenimiz de, emeklimiz de mutlak bir değişim istiyor. Bizler de bu değişimin yürütücüleri olmaya talibiz.” diye konuştu.


“ÜÇ VEKİL BİR BAKAN”

Ayça Taşkent, Sakarya’da bir bakanımız üç milletvekili olması için çok yoğun çalışıyoruz ifadesinde bulundu. Taşkent: “Örgütümüzün yoğun çalışmaları, vekil adaylarımızın sahadaki performansları ve elbette Sakarya’daki ittifak ortaklarımızın da katkılarıyla üçüncü vekilliğimize doğru ilerliyoruz. Öte yandan biz Türkiye’de iktidara geleceğiz, bundan hiç şüphem yok. Dolayısıyla Sakarya’dan bu vekillerimizin yanında bir de Bakan çıkaracağımızı düşünüyorum. Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu bunu Sakarya mitinginde söyledi. Yasamada ve yürütmede Sakarya’yı çok güçlü bir şekilde temsil edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.”


Aylin Nazlıaka, Taraklı’da CHP Sakarya kadın milletvekili adayları Ayça Taşkent ve Azize Ceroğlu İl Kadın Kolları ve İlçe Kadın kollarıyla ilçe merkezinde seçim çalışmalarına katıldı.


AİLE DESTEĞİ SİGORTASI


Nazlıaka'nın yaptığı değerlendirme şöyle: “Sakarya ‘da kadın milletvekili adaylarımız Ayça Taşkent, Azize Çeroğlu ve Emel Akçil ve partili kadınlarımız ile CHP Taraklı İlçe Kadın Kolları Başkanımız Ebru Arslan; Duygu Kömürcü, Aysun Akkulakoğlu ile birlikte seçim çalışmaları yaptık. Özellikle Aile Destekleri Sigortası projemizin halkta büyük bir karşılığı var. Yoksulluğu bitirecek ve kadını hane içinde güçlendirecek olan projemizi tüm detaylarıyla anlatıyoruz. Ayrıca iktidara geldiğimizde ilk 1 hafta ve 100 gün içinde yapacaklarımızı anlatıp, seçmene ‘15 Mayıs sabahı bizden gerçekleştirmemizi istediğiniz proje nedir?’ diye soruyoruz. Çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayana kadar ilçe ilçe, mahalle mahalle seçim çalışmalarımız doludizgin devam ediyor. Bu seçim ilk turda bitecek, Genel Başkanımız 13. Cumhurbaşkanı olacak. Esnafı ziyaret ederek, yaşanan ekonomik sorunların seçimlerin ardından sona ereceğini anlattık.


ÇİFTÇİLİK BİTME NOKTASINDA

Taraklı ilçemizde büyük bir kadın buluşması gerçekleştirdik. Burada Aile Destekleri Sigortası projemizi ve çiftçiler için hayata geçireceğimiz uygulamaları anlattık. Çiftçiliğin ve hayvancılığın bitme noktasına geldiğini söyleyen kadınlara artık sigortalı olacaklarını ve bir hayat güvenceleri olacağını söyledik. Kadınlar değişim istiyor, Genel Başkanımıza güven duyuyor” diye konuştu.


GEYVE VE STK ZİYARETLERİ

CHP milletvekili adaylarının seçim çalışmaları Geyve’de esnaf ve vatandaş ve Adapazarı’nda STK ve işyeri ziyaretleriyle sürdü.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
4 + 6 =