Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Büyükşehir Afetten Önce Önlemi Aldı

Kanlıçay’da Zemin Artık Daha Sağlam

GÜNCEL
Büyükşehir Afetten Önce Önlemi Aldı

Kanlıçay’da Zemin Artık Daha Sağlam

Karapürçek Kanlıçay bölgesinde başlatılan zemin sağlamlaştırma çalışmalarını inceleyen Başkan Toçoğlu, “Doğal afetler, Büyükşehir Belediyesi olarak öncelikli mesele olarak her daim masamızdadır. Bu konuda titiz bir çalışma izliyoruz. Kuvvetli yağışlarda meydana gelebilecek olası heyelan riskini Kanlıçay’da inşallah bertaraf etmiş olacağız” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Karapürçek Kanlıçay Mahallesi’nde heyelan riskine karşı iyileştirme çalışması başlattı. Beraberinde SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan ve Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım ile bölgede incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, olası afetlere karşı önlemlerin kararlılıkla alınmaya devam ettiğini vurguladı.

Hemşerilerimizin Yanındayız
Toçoğlu, şunları söyledi; “Karapürçek geçtiğimiz dönemlerde oldukça ciddi sel felaketleri ile karşılaştı. Maddi zararlar yaşandı. Büyükşehir Belediyesi olarak bölgede selin izlerini kısa süre içerisinde silmiştik. Selden zarar gören güzergah ve köprülerde gerekli iyileştirmeleri tamamlamıştık. Bunun dışında ekiplerimiz maddi kayıplar yaşayan hemşerilerimizin hanelerinde gerekli tespitleri tamamlamış ve gereken yardımlar vatandaşlarımıza ivedilikle ulaştırılmıştı.”

Önlemleri Alıyoruz
“Karapürçek Kanlıçay bölgesinde de çökme meydana gelmişti. Burada da gerekli işlemleri hükümetimiz ve yerel yönetimler işbirliği ile sonlandırdık. Şehrin tamamı için gerekli önlemleri almaya da devam ediyoruz. Bu kapsamda çökme riski taşıdığı raporunu aldığımız bazı lokal alanlarda gerekli sağlamlaştırma çalışmaları devam ediyor. Kanlıçay bunlardan biriydi. Bölgede zemin sağlamlaştırma çalışmalarımız sonlanmak üzere. 15 metre derinliğe 60 adet fore kazık yerleştirerek zeminde gerekli önlemlerimizi alıyoruz.”

Afet Altyapısına Katkı
“Doğal afetler, Büyükşehir Belediyesi olarak öncelikli mesele olarak her daim masamızdadır. Bu konuda titiz bir çalışma izliyoruz. Kuvvetli yağışlarda meydana gelebilecek olası heyelan riskini Kanlıçay’da inşallah bertaraf etmiş olacağız. Böylece ulaşım geçişleri de daha güvenli olacak. Ayrıca temelini attığımız Afet Koordinasyon Merkezi ile afet yönetim altyapımızı daha profesyonel ve olması gerektiği şekilde yapılandırıyoruz. Afetler konusunda gereken ne varsa yapmaya devam edeceğiz. Bu konuyu hafife almamız asla söz konusu değil.”

Büyükşehir’e Teşekkür
Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım ise, “Geçtiğimiz dönemlerde ciddi sel afetleri ile karşı karşıya kaldık. Büyükşehir Belediyemiz yaşadığımız bu zor günlerde daima yanımızda oldu. Kriz merkezi kuruldu. Atılacak adımlar masaya yatırıldı. Gerekli tüm iyileştirmeler program dahilinde yapıldı. Maddi kayıp yaşayan kardeşlerimizin de yanında olduk. Kanlıçay’da başlatılan sağlamlaştırma çalışmaları da önleyici işlemler adına oldukça önemliydi. İnşallah kısa sürede çalışmalar tamamlanacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na destekleri için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
4 + 8 =