Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Öğrenciler Sakarya'yı böyle tanımladı

Öğrenciler Sakarya'yı böyle tanımladı

GÜNCEL
Öğrenciler Sakarya'yı böyle tanımladı

Öğrenciler Sakarya'yı böyle tanımladı

Sakarya Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerin zihnindeki ‘Sakarya ve Sakarya Halkı İmajı’ araştırması yapıldı. Araştırmada öğrencilerin Sakarya’yı tek kelimeyle ‘yaşanabilir’ olarak tanımladıkları ortaya çıktı.
Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü Dekanı Prof. Dr. Metin Işık, öğrencilerin Sakarya'daki eğitim ve yaşam şartlarına ilişkin beklenti ve algılamalarını değerlendirdi. Üniversite öğrencilerinin zihinlerindeki Sakarya imajının tespit edilmesi amacıyla 532 öğrenciyle yüz yüze yapılan görüşmeler neticesinde ortaya çıkan sonuçlar paylaşıldı.
Sakarya’nın en önemli değerini ‘Doğal Güzellikleri’ olarak cevaplandıran öğrenciler, Sakarya’yı tek kelimeyle ‘Yaşanılabilir’, Sakarya’da yaşayan insanları ise ‘iyi’ olarak tanımladı.
Sakarya’nın bir sanayi şehri olduğuna ve temiz olduğuna katılan öğrenciler, ucuz bir şehir olmadığını belirtti. Üniversite öğrencileri şehirdeki ulaşım hizmetlerinin kaliteli olduğunu ifade ederken, kültür ve sanat etkinliklerinin yeterli olmadığını düşündüğü ortaya çıktı.
Sakarya halkının sıcakkanlı ve yardımsever olduğunu düşünen öğrenciler, okulları bitince Sakarya’da yaşamak istemediklerini ifade ettiler.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 1 =