Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Bu kitapla Şeker Mahallesi’ni anlattı

Büyükşehir Belediyesi’nin kültür etkinlikleri kapsamında misafir ettiği yazar Yusuf Ertuğrul Erdem, “Yazmazsam yaşam hikayem yarım kaldırdı” diyerek çocukluğunun geçtiği ve en büyük özlemi olan “Şeker Mahallesi” kitabını anlattı.

İLÇELER
Bu kitapla Şeker Mahallesi’ni anlattı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kültür ve sanat duayenlerinin yoğun ilgi gösterdiği birbirinden renkli ve bilgilendirici programlarına devam ediyor. Bu kapsamda yoğun geçen Aralık ayı takvimi de birbirinden kıymetli isimleri konuk ediyor. Büyükşehir’in son misafiri ise Sakaryalı yazar Yusuf Ertuğrul Erdem oldu. Erdem, “Yazar-Öğrenci Buluşması” kapsamında Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi’ndeki öğrencilerle bir araya geldi. 

En büyük özlemi Şeker Mahallesi
Onlara yazı hayatının nasıl başladığını, bir yazarın hislerini ve kalemin gücünü anlatan Erdem, “Yazmazsam yaşam hikayem yarım kalırdı” dediği Adapazarı’nın merkezindeki mahallesini anlatan “Şeker Mahallesi” kitabı üzerine konuştu. Adapazarı’na karşı duyduğu sevgisini, çocukluğuna ve mahallesine karşı duyduğu sevgiyi anlatan Erdem, gençlere önemli tavsiyelerde bulundu. 

“Her yazınız 50’den sonra kıymetlenecek”
Erdem, “Yazan birisi olarak sizlere tavsiyem bu yaşlarınızdaki anılar kaçırılmayacak zamanlar değerini bilmelisiniz. Lise yılarımdaki bir öğretmenim bu zamanlarınızın kıymetini bilin bir daha gelmeyecek demişti gerçekten öyle oluyor. Okumak önemlidir ama mutlaka yazma alışkanlığı edinmeniz gerekiyor. Yazmayı alışkanlık haline getirmek için illaki edebiyat ilgili çalışmanız gerekmiyor. Mutlaka anılarınızı ve hatıralarınızı kaleme almalısınızdır. Bu yazdıklarınız ellili yaşlarınızda çok değerli olacak o dönemlerdeki fotoğraflar gibi yazılarda çok değerli’’ ifadelerini kullandı. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 4 =