Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Serdivan Maarif Ailesi “Ben Öğretmen Oldum” Filmini İzledi

Serdivan İlçesinde görevli 60 öğretmen, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen organizasyonla,Batman'ın Kozluk ilçesinde 2017'de teröristlerin saldırısı sonucu 22 yaşında şehit olan öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın hayatını konu alan "Aybüke; Öğretmen Oldum Ben!" filmini izledi.

İLÇELER
Serdivan Maarif Ailesi “Ben Öğretmen Oldum” Filmini İzledi

24 Kasım Öğretmenler Gününde vizyona giren filmi,Cadde 54 AVM’deki Cinens Sinema Salonunda öğretmenlerle birlikte izleyen Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere;“Görevini her ortamda fedakarca yerine getiren öğretmenlerimizin simgesi olan Şehit öğretmenlerimiz Şenay Aybüke Yalçın, Necmettin Yılmaz başta olmak üzere tüm şehit öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Filmi izlerken öğretmenlik mesleğinin ne kadar kutsal ve değerli olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Hepsine müteşekkiriz.” dedi.

Yönetmenliğini Murat Onbul'un üstlendiği, senaryosunu Uğur Kılıç ile Ozan Bodur’un yazdığı, Aybüke öğretmeni Nihayet Şahin’in canlandırdığı, kadrosunda Caner Kurtaran, Zeynep Kankonde, Engin Hepileri, Cansel Elçin, Murat Han, Turgay Tanülkü ve Zeliha Kendirci gibi yetenekli oyuncuların yer aldığı “Aybüke; Öğretmen Oldum Ben!” filmini gözyaşları içinde izleyen öğretmenler bu mesleğin bir neferi olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Organizasyon dolayısıyla Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ettiler.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
3 + 7 =