Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Bostancı:“Başarı Olağanüstü İnsanlara Sunulan Bir Hediye Değildir”

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İlahiyat Fakültesi tarafından 2022-2023 öğretim yılı hazırlık sınıfları bilgilendirme toplantısı yapıldı. İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı, “Başarı olağanüstü insanlara sunulan bir hediye değildir” dedi.

GÜNCEL
Bostancı:“Başarı Olağanüstü İnsanlara Sunulan Bir Hediye Değildir”

İlahiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı, Temel İslam Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Süleyman Akkuş, Hazırlık Sınıfları Koordinatörü Doç. Dr. Hamza Ermiş, hazırlık sınıfında derse giren öğretim elemanları ve hazırlık öğrencileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı, üniversitemize yeni başlayan öğrencileri tebrik etti. Öğrencilerin SAÜ İlahiyat Fakültesini seçerek çok doğru bir tercih yaptıklarını vurgulayan Prof. Dr. Bostancı, SAÜ İlahiyat Fakültesi’nin pek çok açıdan Türkiye’de öncü ilahiyat fakültelerinden biri olduğunu belirterek Türkiye’de ve İslam aleminde yüksek din öğretimi alanında Uluslararası Akreditasyon Sertifikası alan tek fakülte olduğunu söyledi.

Fakültenin Arapça öğretiminde de Türkiye’de önemli bir konuma sahip olduğunu ifade eden ve özverili çalışmalarından dolayı koordinatör Doç. Dr. Hamza Ermiş’i ve hocaları tebrik eden Prof. Dr. Bostancı, önceki yıllarda görülen azim ve gayretin 2022-2023 öğretim yılında da sürdürüleceğine yürekten inandığını dile getirdi.

Öğrencilere dersleri dikkatli bir şekilde takip etmelerini ve hocalarının yönlendirmelerine göre hareket ederek gerekli çalışmaları günü gününe yapmalarını tavsiye eden Prof. Dr. Bostancı, öğrencilerine en fazla yurt dışı eğitim imkânı sunan fakültelerden biri olan SAÜ İlahiyat Fakültesi’nde Mevlana Değişim Programı ve Katar Yaz Kursu gibi programlara katılabilmek için hazırlık sınıfındaki başarının son derece etkili olduğunu vurguladı. Prof. Dr. Bostancı, öğrencilere iyi bir Arapça öğrenmeyi hedeflemeleri tavsiyesinde bulundu.

Prof. Dr. Bostancı “Başarı olağanüstü insanlara sunulan bir hediye değildir. Bir şeyi yapan insan ise onu sen de yapabilirsin” sözünü hatırlatarak, takviye kursları gibi etkinliklerle daima öğrencilerin yanlarında olacaklarını vurguladı. Prof. Dr. Bostancı 2022-2023 öğretim yılında tüm öğrenci ve hocalara üstün muvaffakiyetler dilediğini ifade ederek sözlerini sonlandırdı.

Programda konuşan Temel İslam Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Süleyman Akkuş, Arapçanın İlahiyat öğrenimi için önemli olduğunu dile getirerek öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Hazırlık Sınıfları Koordinatörü Doç. Dr. Hamza Ermiş de konuşmasında hazırlık eğitiminin önemi ve geçmiş yıllardaki başarı oranları konusunda bilgilendirme yaptıktan sonra öğrencilere nasıl başarılı olacakları hususunda tavsiyelerde bulundu.

Açılış konuşmalarının ardından Öğr. Gör. Hülya Afacan tarafından hazırlık programında uygulanan kurs sistemi ve sınavlar hakkında ayrıntılı bilgiler paylaşıldı. Programın devamında 2021-2022 öğretim yılında hazırlık sınıfı birincisi olan Rumeysa Avcı bir konuşma yaparak tüm hocalara teşekkür etti Ardından Arapça Öğrenci Topluluğunun (Multekâlugati’d-dâd) faaliyetleriyle ilgili bir slayt gösterisi sunuldu. Slayt gösterisinin ardından hazırlık sınıfı hocaları kendilerini tanıtıp öğrencilere Arapça öğrenimi ile ilgili tavsiyelerde bulundu.

Program 2021-2022 öğretim yılında hazırlık sınıfında ilk 10 dereceyi alan öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından sona erdi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
9 + 9 =