Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Büyükşehir Kazımpaşa’daki dev projede önemli bir seviyeye ulaştı

Büyükşehir Belediyesi, Serdivan Kazımpaşa Mahallesi’nde hayata geçireceği 17 bin 660 metre uzunluğa sahip kanalizasyon hattının 3 bin 150 metrelik kısmında çalışmalarını tamamladı.

İLÇELER
Büyükşehir Kazımpaşa’daki dev projede önemli bir seviyeye ulaştı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), SerdivanKazımpaşa Mahallesi’nde başlattığı altyapı çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor. Proje kapsamında bölgeye kazandırılacak13 bin 100 metrelik atıksu, 4 bin 560 metre uzunluğa sahip atık su terfi ve 3 adet paket atık suterfi hatlarının 3 bin 150 metrelik kısmında çalışmalarını tamamlandı.

70 Milyon TL’lik proje
Kazımpaşa ve bölge mahallelere uzun yıllar boyunca hizmet verecek hat sayesinde toplanan evsel atık sular,güvenle Karaman Atıksu Arıtma Tesisi’ne ulaştırıldıktan sonra son teknoloji cihazlar sayesinde doğaya yeniden deşarj edilecek. Kurum tarafından yapılan açıklamada ise, nüfusu her geçen gün gelişen Kazımpaşa ve bölge mahallelerinin geleceğine hizmet edecek70 milyon TL’lik projenin en kısa sürede tamamlanması için çalışmaların süratle devam ettiği ifade edildi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 2 =