Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Avrupa Spor Şehri bayrağı Sakarya’da

Şehrimizin adını dünyaya duyurmaya devam edeceğiz.

SPOR
Avrupa Spor Şehri bayrağı Sakarya’da

Sakarya, Avrupa Spor Şehri bayrağına kavuştu. Avrupa Spor Başkentleri ve Şehirleri Federasyonu yöneticileri ağırlayan Başkan Yüce, “Spora ve sporcuya olan yatırımlarımız artarak devam edecek. Şehrimizin adını tüm dünyaya tanıtmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonuyla Avrupa Birliği Projesi kapsamında Sakarya’ya gelenAvrupa Spor Başkentleri ve Şehirleri Federasyonu(ACES) yöneticilerini makamında ağırladı. 

ACES’in İtalyan yöneticileri AlessioDiMaio ve ChiraSpinato ile FİTFORKİDS’in Danimarkalı yöneticileri PellePlesner ve DitteGybel’i ağırlayan Başkan Yüce, nazik ziyaretleri için teşekkür ederek Sakarya’nın tarihi, turistik ve kültürel yapısı hakkında bilgiler paylaştı. Ziyarette ayrıca Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Ersoy ve büyükşehir bürokratları da yer aldı.

Sakarya’ya hayran kaldı

Avrupa Spor Başkentleri ve Şehirleri Federasyonu yöneticisi AlessioDiMaio, Sakarya’ya hayran kaldığı belirterek spora yapılan yatırımlar için teşekkür etti. DiMaio, ACES tarafından Sakarya’ya gönderilen Avrupa Spor Şehri Sakarya bayrağını Başkan Ekrem Yüce’ye teslim etti. Sakarya’nın tanıtım görüntülerini izleyen DiMaio, Sakarya’nın bu unvanı hakkettiğini dile getirdi. Ziyaret sonunda Danimarkalı yöneticiler Başkan Yüce’ye FİTFORKİDS adına hediye takdim etti.

Sakarya’mızın adı dünya sahnesinde

Avrupa Spor Şehri Sakarya bayrağını teslim alan Başkan Ekrem Yüce, “Çok gururluyuz. Avrupa Spor Şehri unvanını almak için birçok ciddi kriteri tek tek yerine getirdik ve bu unvanı hak ettik. Bayrağımızıda bugün teslim aldık. Spora ve sporcuya olan yatırımlarımız artarak devam edecek. Şehrimizin adını tüm dünyada duyurmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. İnşallah 2023 yılında Sakarya’mızın adı gerçekleştireceği uluslararası organizasyonlarla tüm dünyada yankılanacak” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
4 + 9 =