Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

ASKF başkan Yaşar Zımba dünya şampiyonu İsmail Hacı Bekar için kutlama mesajı yayınladı

ASKF Başkanı Yaşar Zımba yayınladığı tebrik mesajında; Son günlerde Dünya ve Avrupa şampiyonu olan Kadın Voleybol milli takımımız ile gurur duyduk. Hepimiz çok sevindik. Bu sevincin yayında başarıları ile gurur duyduğumuz hemşehrimiz İsmail Hacı Bekar’ın Dünya Bilek Güreşi şampiyonasında her iki kolda aldığı Dünya şampiyonlukları ile sevincimiz ve gururumuz bir kez daha arttı.

SPOR
ASKF başkan Yaşar Zımba dünya şampiyonu İsmail Hacı Bekar için kutlama mesajı yayınladı

Milli ve Başarılı olan sporcular bizlerin onuru, gururu, sevincidir. Sakarya’nın Yüz aklarıdır. Ağustos ayında Kazakistan’da yapılan Dünya Para Bilek Güreşi şampiyonasında 55 kg da her iki kolda DÜNYA ŞAMPİYONU olan sporcumuz, gururumuz İsmail Hacı Bekar’ı kutluyor, gözlerinden öpüyor ve başarılarının devamını diliyorum. Onu yetiştiren antrenörleri, emek harcayan, destek olan ailesi ve herkesi kutluyor, Sakarya adına teşekkür ediyorum. dedi.


Sporcu Spor Öz geçmişi…

İsmail Hacı BEKAR, 7 Ağustos 2002 de Ferizli Sakarya da dünyaya geldi. 1 yaşında anne ve babasının memuriyeti sebebi ile Kocaeli ye yerleştiler. Kocaeli de 17 yıl ikamet ettiler. Üniversiteye kadar tüm okulları Kocaeli de okudu. Bilek güreşine 2017 yılına kadar amatör olarak çalıştı. 2017 yılında kendisinin de bir Dünya Şampiyonu olarak Kenan Eroğlu Hocasının desteği le Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor’da profesyonel olarak başladı ve lisansını aldı. 
2018 yılında profesyonel olarak katıldığı Çanakkale de düzenlenen Türkiye Parabilek Şampiyonasında Türkiye 2.si, 
Antalya da düzenlenen Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonasında Türkiye 3. sü olarak ilk defa Milli Sporcu unvanını aldı. 
Milli Sporcu olarak ilk defa Uluslararası Müsabakalarda Yunanistan da düzenlenen Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonasında Avrupa 2. si olarak Ülkemize gümüş madalya kazandırdı. 
2019 yılında yine anne ve babasının memuriyeti sebebi ile bu sefer doğduğu Sakarya ya taşındı. 2021 yılında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğini kazandı. 
2023 yılına kadar 8 kez Türkiye Şampiyonluğu, 1 kez Avrupa 2. liği, 2 kez Dünya 3. lüğü ve 2 kez Dünya 2. liği vardı. 
Bazı Uluslararası Müsabakalara pandemi durumundan ve sakatlığından dolayı katılamadı. Her Uluslararası Müsabakalarda 2. olduğundaki röportajlarında en büyük arzusu ve hedefinin Avrupa ve Dünyada Türk Bayrağımızı göndere çekmek ve İstiklal Marşımızı okutmak olduğunu dile getirdi. 
Haziran 2023 te Moldova’da düzenlenen Avrupa Parabilek Şampiyonasında 55 kiloda Milli Takımımız adına hem sağ kolda hem de sol kolda Avrupa Şampiyonu oldu. 
Ağustos 2023 de Kazakistan’da düzenlenen Dünya Parabilek Şampiyonasında 55 kiloda Milli Takımımız adına hem sağ kolda hem de sol kolda Dünya Şampiyonu oldu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 5 =