Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Hentbolun devleri Sakarya’da parkeye çıkacak

Hentbolun önemli organizasyonlarından biri olan SEHA Gazprom Ligi turnuvasına Sakarya ev sahipliği yapacak. 1-3 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek olan turnuvaya, Balkan Şampiyonlar Ligi olarak bilinen SEHA Ligi’nin önemli takımları katılacak. Karşılaşmalara girişler ücretsiz olacak.

SPOR
Hentbolun devleri Sakarya’da parkeye çıkacak
Sakarya spor alanında gerçekleştirilen önemli organizasyonların bir yenisine daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Hentbolun önemli organizasyonlarından biri olan SEHAGazprom Ligi’nin dostluk turnuvası Sakarya'da gerçekleştirilecek. 2011 yılında kurulan  SEHA(Güneydoğu Avrupa Hentbol Birliği Ligi),  Balkan Şampiyonlar Ligi olarak bilinen SEHA Ligi’nin  önemli takımlarından olanTelekom Veszprem(Macaristan), EurofarmPelister(Makedonya), RK Vojvodina(Sırbistan) ve BGK MeshkovBrest'in (Belarus)mücadele edeceği dostluk turnuvası organizasyonu, 1-3 Eylül 2023 tarihlerinde Gazprom sponsorluğunda Sakarya Serdivan Spor Salonu’nda gerçekleşecek.
 
Turnuva 1 Eylül’de başlayacak
 
Maçlar 1 Eylül Cuma saat 16.00'da Vojvodina-Brestmaçı ve saat 19.00'da TelekomVezsprem-EurofarmPelister mücadeleleri ile start alacak.2 Eylül Cumartesisaat 16.00’da 3’lük maçı ve saat 19.00’da ise şampiyonluk maçı oynanacak. 
 
Zenit ile hazırlık maçı oynanacak
 
Turnuvanın son günü olan 3 Eylül Pazar günü de,Sakarya Büyükşehir Belediyesi Hentbol Takımı,Rus temsilcisi Zenit ile dostluk maçı oynayacak. Serdivan Spor Salonu’nda oynanacak karşılaşma, saat 13.00'de başlayacak.
 
Maç takvimi şu şekilde;
 
1 Eylül Cuma
 
Vojvodina – MeshkovBrest 16.00
Veszprem – Europharm 19.00 
 
2 Eylül Cumartesi
 
3’ncülük Maçı 16.00
Final Maçı 19.00
 
3 Eylül Pazar
Hazırlık Karşılaşması
Sakarya Büyükşehir Hentbol – Zenit 13.00

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 3 =