Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Arifiye Mezunlarından Öğretmenler Günü Öncesinde Anlamlı Buluşma

Öğretmen yetiştiren okullarımız arasında ülke genelinde eğitimdeki kalitesiyle haklı bir şöhrete sahip olan Arifiye Öğretmen Lisesi Mezunları tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesinde anlamlı bir buluşma gerçekleştirildi.

İLÇELER
Arifiye Mezunlarından Öğretmenler Günü Öncesinde Anlamlı Buluşma

Maltepe Polisevinde düzenlenen buluşmaya Samsun, Balıkesir, Bursa, İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Sakarya illerinden Arifiye Ruhunu yaşatan çok sayıda mezun ve dönemin öğretmenlerinden Bahattin Subaşı, Naci Köksal, Yücel Öztiken Duygulu, Ahmet Pehlivan ve Hıfzı Olgun katıldı.

Öğretmenlik mesleğinin kutsallığı ve önemine dair konuşmaların da yapıldığı buluşmanın onur konuğu Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Birol Elevli’ye plaketini dönemin öğretmenlerinden Yücel Öztiken Duygulu takdim etti.

Okul anılarının keyifle yad edildiği toplantıya damgasını vuran kendilerine ihtiyar heyeti yakıştırmasını yapan 1980 mezunları son birkaç yılda mezunlar toplantılarına eksilerek katılmak durumunda kaldıklarını ifade ederek, tüm mezunlara bu tür toplantılara katılmayı ertelememeleri çağrısında bulundular.

‘Arifiye Ruhu’ temalı buluşmaları Güney Çatalbaş, Gül Aygün ve Yalçın Akaltın’la birlikte organize eden Erenler Şehit Mehmet Solak ilk ve ortaokulu Müdürü İsmail Yaman öğretmenler günü öncesinde düzenlenen Kasım ayı etkinliğine katılan tüm mezunlara teşekkür ederken, Arifiye Öğretmen Okulları Derneği tarafından 26 Kasım Pazar günü Maltepe Polisevinde Öğretmenler Günü özel gündemiyle yapılacak toplantıya tüm mezunları davet etti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
7 + 8 =