Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Anadolu Gençlik Derneği bu yaz çok farklı

Okulların dönem sonuna sayılı günler kala Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi, ‘Yaz Etkinlikleri’ne yönelik hazırlıklarını tamamladı.

GÜNCEL
Anadolu Gençlik Derneği bu yaz çok farklı

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi, yaz tatiline sayılı günler kala yüzlerce öğrencinin katılacağı ‘Yaz Etkinlikleri’ne hazırlanıyor.  ‘Bu Yaz Bizimle Başka Olacak’ sloganıyla kolları sıvayan AGD, her sene olduğu gibi bu sene de Sakarya’nın dört bir yanında, ilçelerdeki temsilciliklerinde Yaz Etkinlikleri düzenleyecek. Her yaz tatilinde yüzlerce öğrencinin güvenle ve mutlulukla katıldığı Yaz Etkinlikleri, bu yıl 19 Haziran - 28 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek.

EĞLENİRKEN ÖĞRETEN MÜFREDAT
Yaz Etkinlikleri hakkında bilgi veren Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şube Başkanı Celal Aydın, “Yaz Etkinliklerinde ilk amacımız ortaokullu öğrencilere çeşitli sosyal etkinliklerle eğlenerek ve sevdirerek Kur’an-ı Kerim öğretmektir. Ayrıca adab-ı muaşeret, çevre bilinci, ilk yardım, akıl ve zeka oyunları, sosyal medya kullanımı gibi öğrencilerin kişisel gelişimine katkı sağlayacak dersler de yer alacak. Sosyal medya bağımlılığı ile risk altında olan ortaokullu gençlerimize ekran süresini azaltarak sosyalleşmeleri, takım ruhunu öğretmek amacıyla Yaz Etkinliklerimizin temasını sokak oyunları olarak belirledik. Yaz Etkinlikleri’nde sadece öğrenciler olmayacak velilerimize yönelikte seminerler düzenleyeceğiz. Yaz Etkinlikleri’yle bu yaz bizimle bir başka olacak.  Herkesin evladını gönül rahatlığıyla ve güvenerek teslim edebileceği ‘Önce Ahlak ve Maneviyat’ sloganıyla kırk yedi yıldır ülkemizde gençliğe yönelik en hayırlı çalışmaları yapan Anadolu Gençlik Derneğimizin temsilciliklerine veli ve öğrencilerimizi Yaz Etkinlikleri için bekliyoruz.”

YAZ PROGRAMI İÇİN ÖZEL KİTAPÇIK HAZIRLANDI
Etkinlikler için özel kitapçık hazırladıklarını ifade eden Aydın, “Yaz için arkadaşlarımız çok ciddi bir hazırlık yaptılar. Yoğun bir çalışma sonunda hem velilerimizin hem de öğrencilerimizin istifadesine sunacağımız bir kitapçık bastırıyoruz. Hazırlanan kitapçık sayesinde eğitim programımız hafta hafta takip edilebilecek. Sistemli programlı bir Yaz Etkinlikleri dönemi bizleri bekliyor” dedi.

TECRÜBE KONUŞUYOR
Program dahilinde öğrenciler her hafta şehrin geleneğini benimsemiş tecrübe sahibi isimlerle bir araya getirilecek. Bu sayede öğrenciler büyüklerinin yaşam deneyimlerinden istifade edebilecekler.

TARİHE, ÇAĞA VE YARINLARA DUYARLI BİR GENÇLİK
Yaz Etkinlikleri kapsamında, tarihe, çağa ve yarınlara duyarlı; kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaşmasında emek sahibi; adaletin tesisinde kararlı, bilgili, inançlı ve çalışkan bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bizler bu noktada üzerimize düşen her şeyi yerine getirmeye hazırız diyen Aydın, ‘Bu günün gençleri yarının dünyasının birer mimarı olacaktır, gençlere yarının dünyası için en güzel şartları ve imkânları sunmak bizim görevimizdir’’ dedi.

KAYIT İÇİN
Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi Ortaokul Komisyonu’nun, ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlediği kâşif grupları sayesinde öğrenciler sadece yaz döneminde değil, sene boyunca eğitimlerden faydalanabiliyorlar.

Yaz Etkinliklerine kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler aşağıdaki numaralardan program ile ilgili bilgi alabilir ve kayıt yaptırabilirler.

Adapazarı İlçesi: 05444495510
Akyazı İlçesi: 05362098051
Erenler İlçesi: 05444495510
Ferizli İlçesi: 05312711578
Hendek İlçesi: 05054746773
Karasu İlçesi: 05053055847
Kocaali İlçesi: 05076556715
Sapanca İlçesi: 05416507599
Serdivan İlçesi: 05444495510
Taraklı İlçesi: 0552513615

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
9 + 4 =