Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Alo 183 ve 144” danışma hattı açılıyor

ASPB Danışma Merkezi'ni Sakarya'da açacak

GÜNCEL
Alo 183 ve 144” danışma hattı açılıyor

ASPB Danışma Merkezi'ni Sakarya'da açacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, “ Alo 183 ve 144” danışma hattı merkezini Sakarya’da açacak. Bakan Ayşenur İslam’ın talimatıyla gerçekleşen çalışmalar son aşamaya gelirken merkezin Yenikent Bölgesi’nde kurulacağı bildirildi. 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ve Sakarya Milletvekili Ayşenur İslam’ın bakanlığı sürecinde Sakarya’yla ilgili çalışmalarına bir yenisi daha ekleniyor. Bakanlık çalışmaları dışında birçok alanda Sakarya’ya hizmet kazandıran Bakan Ayşenur İslam, Aile Sosyal Destek Projesi’nde Sakarya’nın pilot bölge seçilmesinin ardından şimdi de Çağrı Merkezi’ni Sakarya’ya kazandırıyor.

Uzun bir zaman bakansız kalan Sakarya, Ayşenur İslam’ın bakanlığı ve yardımcısını da Çiğdem Erdoğan Atabek olarak Sakarya’dan seçmesiyle birlikte güçlü bir yapı oluşturdu. İkili, bakanlık çalışmalarının yanı sıra diğer bakanlıklarla ilgili konularda da Sakarya’ya öncelikler kazandırmayı başardı. Bakan Yardımcılığı’ndan istifa ederek AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı olan Çiğdem Erdoğan Atabek, Çağrı Merkezi’nin Bakan Ayşenur İslam’ın katılımıyla yakın bir zamanda faaliyete geçeceğini müjdeledi. Çiğdem Erdoğan Atabek: “ Alo 183 hattı üzerinden engelli, istismara uğrayan veya uğrama riski taşıyan, desteğe gereksinimi olan kadınlara, çocuklara ve yaşlılara, şehit yakınları ile gazilerimize danışmanlık ve rehberlik hizmetleri sunulacaktır ” dedi. Alo 144 Sosyal Yardım Hattı üzerinden ise maddi durumu yeterli olmayan vatandaşların soru, şikayet ve önerileri karşılanacak. Çağrı merkezine başvuran mağdurlara psikolojik, hukuki ve ekonomik alanda danışmanlık ve rehberlik hizmetleri sunmanın yanında; gereksinim duydukları hizmet türüne en kısa zamanda ulaşmaları konusunda da yardım edilecek. Türkiye’ye hitap edecek Çağrı Merkezi’nin yeriyle ilgili de bilgi veren Atabek, yer tespiti konusunda da Bakan Ayşenur İslam’ın Yeni Yerleşim Bölgesi’ni tercih ettiğini belirtti. Bölgenin cazibesini arttırıcı bir düşünceyle hareket edildiğini söyleyen Atabek, merkezin Yeni Yerleşim Bölgesi başta olmak üzere Sakarya’ya hayırlı olmasını diledi.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: HTTP_REFERER

Filename: site/haber.php

Line Number: 169

Backtrace:

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/views/site/haber.php
Line: 169
Function: _error_handler

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/controllers/Site.php
Line: 220
Function: view

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/index.php
Line: 295
Function: require_once

">

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
8 + 9 =