Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Gölde su seviyesi 32 metre

İskeleler yeniden su altında kaldı

GÜNCEL
Gölde su seviyesi 32 metre

İskeleler yeniden su altında kaldı

Sakarya ve Kocaeli’nin içme suyunu karşılayan Sapanca Gölü, kar ve yağmur yağışı sonrası yükselişini sürdürmeye devam etti. 32 metre 10 santimetreye ulaşan gölde, çekilen alanların yeniden suyla kaplanması vatandaşları mutlu etti. 

Yıl içerisinde yaşanan kuraklık ve sanayi kuruluşlarının aşırı su çekmesiyle birlikte işletme kodunun da altına düşen Sapanca Gölü, eski günlerine döndü. Sapanca gölünün su seviyesi 32 metre 10 santimetreye ulaştı. Suların çekilmesinin ardından gün yüzüne çıkan iskeleler uzun zaman sonra eski haline dönerken, göldeki yükselme vatandaşları da mutlu etti.
 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Rüstem Keleş, dün gerçekleştirdiği içme suyu projeleri tanıtım toplantısında yaptığı açıklamada, “Sapanca Gölü'nden insafsızca kullanımın, endüstriyel kullanımın devamına sebep olmamalıdır. Bütün sorumlu taraflar geçtiğimiz yıl Sapanca Gölü'nün karşı karşıya kaldığı durumdan gerekli dersi çıkarmalı, tarihi vicdani ve ahlaki kamu sorumluluğu bilinciyle hareket etmek zorundadır ve durumdadırlar. Endüstriyel kuruluşlara su verebilmek uğruna Sapanca Gölü’nün işletme kodunu düşürmek tezini savunan kamu ve bilim adamı geçinen kişiler durdukları tarafı mutlaka ve mutlaka sorgulamalıdırlar. SASKİ Genel Müdürlüğü olarak hem su kaynaklarımızın korunması hem Sakaryalı vatandaşlarımızın hemşehrilerimizin isale tüketim standartlarına uygun suya kavuşmaları konusunda gece ve gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Bizi motive eden temel unsur suya hizmete adanan asil duygudur. Bu asil duyguyu hiç kaybetmeden bu şehire hizmete devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: HTTP_REFERER

Filename: site/haber.php

Line Number: 169

Backtrace:

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/views/site/haber.php
Line: 169
Function: _error_handler

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/controllers/Site.php
Line: 220
Function: view

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/index.php
Line: 295
Function: require_once

">

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
4 + 6 =