Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Akyazı Okul Öncesi Şenliği

Akyazı ilçesinin merkez bölgesinde önemli yer tutan Çarşı Meydan’da Akyazı Belediyesi ve Akyazı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde, okul öncesi eğitime dair farkındalığı artırmak amaçlı okul öncesi eğitim şenliği düzenlendi.

İLÇELER
Akyazı Okul Öncesi Şenliği

Akyazı Kaymakamı Yakup Güney ve İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın da katıldığı şenliğe Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan da ziyarette bulundu. Öğrenciler ve veliler şenliğe yoğun ilgi gösterdi.

Valiliğimiz himayesinde Müdürlüğümüzce yürütülen #ÖnceOkulÖncesi projesi kapsamında Akyazı Kaymakamlığı ve Akyazı Belediyesinin katkılarıyla Akyazı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen şenlikte; öğrencilerin etkinlik yapacakları akıl oyunları, fen ve doğa etkinliği standı, 3 boyutlu kitap sergisi kum havuzu standı, boyama ve oyun hamuru şekillendirme standı, matematik eğitim standı, müzik ve ritim standı, tohum ekme standı, çömlek yapım standı, ahşap boyama standı, şeker boya ve parmak boyama yapımı standı, drama, oyun, palyaço gösterisi, geleneksel çocuk oyunları ve yüz boyama stantlarının yanında şişme çizgi film karakterleri ile kültürel değerleri yansıtan ‘Nasrettin Hoca’ da mevcuttu. Palyaçoların da eşlik ettiği oyunlarda öğrencilerin mutluluğu ve heyecanının fotoğraf karelerine yansıdığı şenlikte çeşitli ikramlar dağıtıldı.

Millî Eğitim Bakanlığımızın okul öncesi eğitime erişilebilmesi için ve özellikle 5 yaşındaki okullaşma oranını yüzde 100'e çıkartmak için çok ciddi yatırımlarının bulunduğunu söyleyen İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Bakanımız Sayın Mahmut Özer’in ilimize 21 yeni anaokulu yatırımı müjdesi verdiğini dile getirerek Sayın Bakanımıza şükranlarını ifade etti.

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılında da Valiliğimiz himayesinde Müdürlüğümüzce yürütülen #ÖnceOkulÖncesi projesinin kapsamının genişletilerek devam ettirileceğini ifade eden Savaşçı, Akyazı Kaymakamı Yakup Güney ile Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan'a eğitime verdikleri desteklerden ötürü teşekkür ederek şenliğe dair çalışmalarda emeği bulunan İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticileriyle katkı sağlayan okul müdürlüklerini tebrik etti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
8 + 1 =