Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Bakım Merkezindeki Yaşlı Hastalar Ziyaret Edildi

Serdivan İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli tarafından engelli ve bakıma muhtaç ileri yaştaki hastalar ziyaret edildi.

İLÇELER
Bakım Merkezindeki Yaşlı Hastalar Ziyaret Edildi

Özel Sakarya Bakım Merkezine düzenlenen ziyarete Serdivan İlçe Kaymakamı Ali Candan, İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr. Ömer Balcı ve sağlık personelleri katıldı.  
Yaşam kalitesini etkileyen faktörlere dair farkındalığın artırılması, sağlığı koruyucu ve geliştirici davranışlar kazandırılarak yaşlılarımızın yaşam kalitesinin yükseltilmesinin önemine değinen Kaymakam Candan, merkezde verilen hizmetlerle ilgili bilgi aldı.

İlçe sağlıkmüdürlüğünde görevli Halk Sağlığı Uzmanı Dr.ZeynepDevran Muharremoğluda, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü münasebetiyle kısa bir sunum yaparak;YaşlılarGünü, Yaşlanma, Yaşlılık Tanımları, Yaşlılık ve Kronik Hastalıklar, Dünya Kalp Günü Önemi, Yaşlılık Döneminde Beslenme ve Beslenme Sorunları, Yaşlılıkta Sağlığın Geliştirilmesi konularında bilgiler verdi. Verilen bilgiler arasında, “bireyin yaşamını uzatmanın yanında yaşlılık döneminde sağlığının geliştirilmesinin önem taşıdığına vurgu yapıldı.Yaşlılıkta daha iyi ve kaliteli bir yaşam içinyeterli ve dengeli beslenme, alkol ve sigara kullanımından uzak durma ve doğru fiziksel aktivite-egzersiz yapmanınyaşlanma ile ortaya çıkabilecek önemli sağlık sorunlarından başarılı şekilde korunma sağlayacağı belirtildi.

İleri yaştaki bakımevi sakinleriyle bir süre yapılan sohbetin ardından, İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr. Ömer Balcı, “Fiziksel ve zihinsel sağlığın korunması, yaşam süresinin ve yaşam kalitesinin artırılmasında fiziksel aktivitenin olumlu etkileri vardır.  Günlük yaşamınıza hareket katın, sağlıklı kalın “cümlelerine yer vererek, başta Kaymakam Candan olmak üzere ziyarete katılım sağlayan sağlık personellerine ve bakımevi çalışanlarına teşekkür etti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
7 + 5 =