Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Ağrısız bir yaşam için!

Akyazı'da Ağrı Tanı Ve Tedavi Merkezi Açıldı

GÜNCEL
Ağrısız bir yaşam için!

Akyazı'da Ağrı Tanı Ve Tedavi Merkezi Açıldı

Akyazı Devlet Hastanesi bünyesinde oluşturulan Ağrı Tedavi Merkezi’yle pek çok hasta ağrılarından kurtuluyor.

Sağlık Bakanlığı Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği bünyesinde hizmet veren Akyazı Devlet Hastanesi, uyguladıkları özel ameliyatların yanı sıra yeni çalışmalarla da dikkat çekiyor. Özellikle kanser hastalarıyla fıtık nedeniyle ciddi ağrılar yaşayan hastalara umut olan Hastane, bir süredir hazırlıkları yapılan Ağrı Tedavi Merkezi’ni faaliyete geçirerek vatandaşları ağrılarından kurtarıyor.

HER HASTA İÇİN ÖZEL UYGULAMA

Konuyla ilgili açıklama yapan Akyazı Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Yavuz Tepeçınar'' Akyazı Devlet Hastanesinde ağrısız yaşam için hizmete sunduğumuz Ağrı Tedavi Merkezi sayesinde pek çok hasta ağrısız bir yaşama merhaba dedi'' ifadelerini kullandı. Ağrı Tedavi Merkezi bünyesinde bir poliklinik ve 8 yataklı ağrı servisi ile hizmet verdiklerini dile getiren Anesteziyoloji ve Reanimasyon uzmanı doktor Tolga Ergönenç ise gerektiğinde ameliyathane ortamında skopi eşliğinde girişimsel ağrı tedavisi yöntemlerini de uyguladıklarını ifade etti. Her hasta için kişiye özel seçilmiş yöntemler kullandıklarını söyleyen Uz.Dr.Tolga Ergönenç, girişimsel ağrı işlemleri sayesinde ağrının hastalar için çile olmaktan çıktığını vurguladı. Ağrısız bir yaşamın hayat kalitesini de arttırdığına dikkat çeken Ergönenç, açılan ağrı tedavi merkezine genellikle kanser hastaları ile bel ve boyun fıtığı nedeniyle ciddi ağrıları olan hastaların müracaat ettiğini hatırlattı.

“AĞRIYI DİNDİRMEK HEKİMLİK SANATIDIR”

Akyazı Devlet Hastanesi’nde açılan ağrı tedavi merkezini ziyaret eden Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç.Dr.Serbülent Gökhan Beyaz, ameliyathanede bu hafta gerçekleştirilen girişimsel ağrı işlemlerine de eşlik etti. Doç.Dr.Beyaz, ağrıyı dindirmenin hekimlik sanatının en önemli unsurlarından birisi olduğunu, bu nedenle ağrı tedavi ünitelerinin ülke çapında artması gerektiğini, Akyazı’da gerçekleştirilen bu hizmetin ağrı tedavisi konusunda atılan önemli bir adım olduğunu söyledi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz