Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Adapazarı’nın pazaryeri uygulaması örnek oldu

İLÇELER
Adapazarı’nın pazaryeri  uygulaması örnek oldu

Adapazarı Balıkesir Altıeylül Belediyesi Zabıta Müdürü Mahmut Ayan, Adapazarı Belediyesi Başkan Vekili Erol Aydın’ı ziyaret ederek, belediye tarafından yapılan Kapalı Pazaryerleri ile ilgili bilgi aldı.

Adapazarı’na gelen Balıkesir Altıeylül Belediyesi Zabıta Müdürü Mahmut Ayan, Adapazarı Belediyesi’nin mahallelerde sokak pazarlarını daha modern hale dönüştürmek amacıyla başlattığı Kapalı Pazaryerlerinin yapımı ve kullanımı hakkında bilgi alışverişinde bulunmak amacıyla Başkan Vekili Erol Ayla görüştü. Adapazarı Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan’ın da bulunduğu ziyarette konuşan Zabıta Müdürü Ayan, “Bölgemizde 16 Pazar kuruluyor. Belediyenizin yapmış olduğu örnek Modern Kapalı  Pazaryerleri’ni  yerinde inceleyerek uygulamak istedik.”dedi.
TRAFİK SORUNU KALMADI
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Vekili Erol Aydın, “ Belediyemiz tarafından başlatılan uygulamayla tüm mahalleleri kapalı modern semt pazarlarına kavuşturarak kötü görüntülere sebebiyet verecek olumsuzlukları ortadan kaldırmaya çalıştık. Pazar olduğu günler o mahalle halkı için eziyet oluyordu. Trafik sorunu, sağlı sollu parklar sıkıntı oluyordu. Şimdi modern kapalı pazaryerlerimizle hepsini bir araya topluyoruz. Pazar sonrası temizliği de kolay oluyor. Bu konuda Sebzeciler Odamızda birlikte çalışıyoruz çok memnunuz” diye konuştu.
BAKANLIKTA ÖRNEK
Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan ise uygulamanın bölge halkını ve pazar esnafını rahatlattığını ifade ederek, “Adapazarı Belediyemizin pazaryerlerindeki uygulaması bakanlık protokolünde de örnek olarak gösteriliyor. Bu açıdan Pazar esnafı olarak avantajlı bir ilçede yaşıyoruz. Belediyemiz her zaman bizim yanımızda. Her konuda bize yardımcı oluyor, kolaylık sağlıyor. Bize bu fırsatı sunan Adapazarı Belediye Başkanımız Süleyman Dişli’ye teşekkür ediyoruz”dedi.
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
9 + 1 =