Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Yazar Fahri Tuna Van Erciş’te Söyleşi ve İmza Gününe Katıldı

Türkiye Yazarlar Birliği Sakarya Şube Başkanı Yazar Fahri Tuna, yazarlığa ve edebiyata meraklı gençlerle buluşmaya devam ediyor.

GÜNCEL
Yazar Fahri Tuna Van Erciş’te Söyleşi ve İmza Gününe Katıldı

Yazar Tuna, geçtiğimiz günlerde yayımlanan ‘Kırklanmış Portreler’ kitabının okuyucuyla buluştuğu ilk imza günü ve söyleşi etkinliğinde Van Erciş Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Kitabın ilk söyleşi ve imza günü olan etkinlik, lisenin müdürü Mehmet Şakir Deniz’in açılış konuşmasıyla başladı. Deniz, ‘Türkiye’nin sayılı portre yazarlarından Fahri Tuna’yı son kitabının ilk söyleşi ve imza gününde, Erciş’te, okulumuzda misafir etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Okulumuzda altı ayrı okuma ve yazma grubumuz var. Misafir yazarımızın kitaplarını okuyarak söyleşiye çok iyi hazırlandılar. Yazar Tuna’ya ve öğrencilerimizi söyleşiye titizlikle hazırlayan Türk dili ve edebiyatı öğretmenlerim Fatih Özbay ile KinemBazin’e ve müdür yardımcımız Nurullah Olgun’a çok teşekkür ediyorum’ dedi.

Kuzine sobasının üzerinde çayın kaynadığı, kestanelerin piştiği egzotik bir ortamda otuz kadar ilgili gencin ilginç ve ihatalı sorularıyla gerçekleşen söyleşide, öğrencilerden Rümeysa, Nilay, Bahar, Ömer, Sima, Havva Nur, Tuba, Hivda hazırlandıkları sorularıyla dikkat çektiler.

Erciş Sosyal Bilimler Lisesi Kültürevinde gerçekleşen söyleşide Tuna özetle ‘kendi kızı Ayşenur Gülsüm’ün de sosyal bilimler lisesi mezunu olduğundan’ bahisle ‘Türkiye’yi ileriye götürecek sizlersiniz. Bu medeniyet ve edebiyat sizlere emanet. Hoca Ahmet Yesevi’nin ocağından tütmeye başlayan kutlu dilimizi yaşayacak ve yaşatacağınıza inanıyorum. Çok değil iyi ve titiz kitap okuyun. Yetenekleriniz doğrultusunda gelişmeye gayret edin. Ne oluşanız olun hayatta yobaz olmayın. Okuyor ve yazıyorsanız varsınız, yoksa yoksunuz. Sizleri çok güzel bir gelecek bekliyor, unutmayın’ dedi.

Sorulan yazarlık serüveni ve son kitabıyla ilgili sorulara samimi cevaplar veren Tuna’nın yer yer kahkahalarla devam eden söyleşisi, yaklaşık iki saat sürdü ve yazarın kitaplarını imzalamasıyla sona erdi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz