Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Wushu'cular'dan Kılıçlı Teşekkür

Dünya Şampiyonu Bu Hediyeyi Verdi

SPOR
Wushu'cular'dan Kılıçlı Teşekkür

Dünya Şampiyonu Bu Hediyeyi Verdi

Dünya Wushu Şampiyonasında derece alan ilimiz sporcuları, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel’i ziyaret etti.
12-19 Kasım 2015 tarihleri arasında Endonezya’nın Jakarta şehrinde düzenlenen Dünya Wushu Şampiyonasında, ilimiz milli wushu sporcularından Elif Akyüz İkili Kılıç kategorisinde Dünya 2.’si, Necmettin Erbakan Akyüz Geleneksel Boş El Stilinde Dünya 3.’sü ve Zeynep Makbule Akyüz Dünya 4.’sü olma başarısı gösterdi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel alınan dünya dereceleri ile gurur duyduklarını belirterek “İlimizden yetişerek Wushu branşında dünya çapında başarılar kazanan sporcularımızı kutluyorum. Ülkemizi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil ediyorlar. Emeği geçen antrenörlerimize ve idarecilerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Wushu sporunun ilimizdeki durumu ve geleceği ile ilgili fikir alışverişinin yapıldığı ziyarette Milli Takım Antrenörü Fatma Akyüz ve İl Temsilcisi Fatih Çapoğlu da yer aldı. Ziyaretinde sonunda İl Müdürü Çelikel sporculara eşofman hediye ederken, kendisine Dünya Şampiyonasında Elif Akyüz’ün kullandığı wushu kılıcı hediye edildi. 


 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
4 + 7 =