Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Üstün'den Sakarya Müteahhitler Birliği Derneği’ni ziyaret

“Siteleşmeden sokak mantığına doğru dönmeli"

SİYASET
Üstün'den Sakarya Müteahhitler Birliği Derneği’ni ziyaret

“Siteleşmeden sokak mantığına doğru dönmeli"


Sakarya Müteahhitler Birliği Derneği’ni ziyaret eden AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Adayı Ayhan Sefer Üstün; Müteahhitlerin sorunlarını dinleyerek; “İnşaat yaparken siteleşmeden sokak mantığına doğru dönmeli, şehrimizde eski mahalle kültürüne yenden oluşturmalıyız” dedi.

Sakarya Müteahhitler Birliği Derneği Başkanı Kadir Savaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri; seçim çalışmaları kapsamında STK’ları ziyaret eden AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün’ü ağırladı. Bu kapsamda Cuma Namazı öncesinde Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ve partisinin Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik ile birlikte Sakarya Müteahhitler Birliği’ni ziyaret eden AK Parti Sakarya Milletvekili Adayı Ayhan Sefer Üstün; müteahhitlerin sorunlarını dinleyerek, çözüm sürecini anlattı.

Sakarya Müteahhitler Birliği’ne danışılmalı
1 Kasım’dan sonra AK parti iktidarıyla Türkiye’nin daha farklı yatırımlar göreceğini ve müteahhitlerinin daha da rahat çalışmaları sağlanacağını ifade eden Üstün; “İlimizde inşaatlar yapılırken site mantığından çıkmalıdır. Eskisi gibi sokak ve mahalle kültürüne dönerek, bu nostaljiyi canlandırmalı ve yaşatmalıyız. Özellikle inşaatlar yapılırken, komşularımızı rahatsız edecek durumlardan sakınmalı, etrafa toz ve toprak akıtmamalıyız. Siz Sakarya Müteahhitler Birliği olarak, bu konulara örnek olmalısınız. Vatandaşlarımız inşaat yaparken, Sakarya Müteahhitler Birliği Derneği’ne danışmalı ve binalarını işin ehli müteahhitlere yaptırmalıdır” dedi.

Başkan Alemdar’dan asfalt sözü
Sakarya Müteahhitler Birliği’nin ASEM Mobilyacılar Çarşısının ve içinde bulunduğu kendi dernek hizmet binasının etrafının asfaltlanması gibi taleplerini de alan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ise; yağmur ve kanalizasyon hattı çalışmasını tamamlayarak, etrafındaki çamur yığınlarını ortadan kaldırarak, asfaltlanacağı sözünü verdi. Başkan Alemdar ayrıca, Serdivan İlçesi’ndeki yapacakları yatırımları ve projeleri de müteahhitlere anlatı. Sakarya Müteahhitler Birliği Derneği’ne yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Birlik Başkan Kadir Savaş; 1 Kasım 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin vatana millete hayırlı olmasını dileyerek, Ayhan Sefer Üstün’e Milletvekilliği yolunda başarılar diledi.
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
4 + 1 =