Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Tütünsüz Günü’nde Yeşilay’dan Farkındalık Çalışmaları

31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü’nde Yeşilay Sakarya Şubesi tarafından Sakarya Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsü’nde ve okullarda saha faaliyetleriyle farkındalık sağlandı.

GÜNCEL
Tütünsüz Günü’nde Yeşilay’dan Farkındalık Çalışmaları

Yeşilay, toplumun her kesiminden ve yaştan insanın tütün bağımlılığına bağlı nedenlerden dolayı sağlık sorunu yaşıyor olmasına dikkat çekmek için Dünya Tütünsüz Günü olarak kabul edilen bu günde farkındalık çalışması yaparak bağımlılığın boyutuna ve zararlarına dikkat çekmek için hastane ve okullarda faaliyetler gerçekleştirdi.
Yeşilay Sakarya Şubesi’nin Gençlik Komisyonu tarafından Sakarya Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Korucuk Kampüsü’nde stand faaliyeti gerçekleştirerek hasta ve hasta yakınlarına yönelik tütünün zararlarına, başlanmaması için önleyici faaliyetlerinden bahsedilerek, psikolojik rehabilitasyon ve sosyal hizmet desteği verdikleri Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) hizmeti anlatıldı. Bağımlılığı olan bireylerin sıkıntıları dinlenerek, bırakmaları noktasında bırakma kanalları ve yönlendirme desteği verildi. Ayrıca hiçbir ücret ödemeden ALO 115 YEDAM Danışma Hattı üzerinden randevu oluşturarak ilaçsız tütün bağımlılığından kurtulabilecekleri YEDAM hizmetinin anlatıldığı bir konferans ile hastane personeli, hasta ve hasta yakınlarına yönelik sunum gerçekleştirildi. Şube Çocuk komisyonu tarafından ise anaokulu miniklerine temiz akciğer boyama etkinliği düzenlenerek küçük yaştan farkındalığın arttırılması amaçlanan Tütünsüz Günü programları sona erdi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 7 =