Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Trafik Kurallarını Direksiyon Başında Öğreniyorlar

İLÇELER
Trafik Kurallarını Direksiyon Başında Öğreniyorlar

Uygulamalı trafik eğitiminin yanı sıra farklı aktiviteleriyle de çocukların vazgeçilmezi olan Serdivan Trafik Park, okulların tatile girdiği yaz döneminde de hizmet vermeye devam ediyor.

Çocuklar Yaz Tatilinde de Trafik Park’tan Faydalanabiliyor

Haftanın yedi günü 9.00 ve 22.00 saatleri arasında randevu sistemi ile başta eğitim kurumları olmak üzere tüm ziyaretçilerine hizmet veren Serdivan Trafik Park'ta profesyonel eğitimciler eşliğinde verilen teorik trafik eğitimlerin yanı sıra pedallı araçlarla da pratik yapma imkanı sağlanıyor.

Bütün trafik kurallarını kapsayacak şekilde ve standartlara uygun olarak tasarlanan Trafik Park’ta genç sürücüler; dönel ve sinyalize kavşaklar, trafik tabelaları, yol çizgileri, kaldırım, keskin ve normal virajlar, park cepleri ve tünel geçişlerini görevli personeller nezaretinde ve kurallara uyarak kullanıyor.

Çocuklar eğitimlerin dışında park içerisinde bulunan mini golf sahası, oyun treni ve
trambolinden de istifade edebiliyor.

2011’den Bu Yana Yarım Milyona Yakın Ziyaretçi

Çocukların trafik kurallarını direksiyon başında uygulamalı olarak öğrendiğini belirten Trafik Park yetkilileri 2016 yılının ilk altı ayında 4 Bin 800 öğrencinin bu olanaklardan faydalandığını, 2011 yılından bu yana ise toplamda 440 Bin kişinin Trafik Park’ı ziyaret ettiğini belirttiler.

Trafik Park yetkilileri tarafından, etkinliklerin tamamının ücretsiz olduğu, Türkiye'nin en büyük trafik eğitim parklarından biri olan Serdivan Trafik Park'a geleceğin bilinçli sürücü adaylarını oluşturan tüm çocukların davetli olduğu ifade edildi.
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
3 + 8 =