Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Teşkilatlarda Erken seçim alarmı

SİYASET
Teşkilatlarda  Erken seçim alarmı

7 Haziran seçimlerinin siyasi belirsizliğinin ardından AK Parti Genel Merkezi teşkilatlara “Erken seçime hazır olun” mesajı verdi. İl Başkanı Fevzi Kılıç ise genel merkezin bu yönde bir mesajının olmadığını ancak kendilerinin her an seçime hazır olduklarını söyledi.

TALİMAT DAVUTOĞLU’NDAN
AK Parti Genel Merkezi İl Teşkilatlarına “Erken Seçim” için hazır olun talimatı verdi.  Talimatın bizzat Genel Başkan Davutoğlu tarafından teşkilatlara iletilmesi için tepe kadrosuna söylendiği iddia edildi. Davutoğlu, AK Parti'den giden oyların muhtemel bir erken seçimde geri dönmesi için teşkilatı harekete geçirerek tüm teşkilatlara hazır olun mesajının verilmesini istedi. Teşkilatlar erken seçim ihtimaline karşı adeta alarm verdi.

KASIM SENARYOSU
AK Parti kulislerine göre parti 15 yada 22 Kasım’da erken seçime gidilecek. Bu süre içerisinde tüm teşkilatın sahada olması istenirken, Sakarya’da ramazan boyunca yaşanan hareketliliğin altında bunun yattığı ifade edildi. 16 ilçede tüm teşkilatlar iftardan sonra köy ve mahalle ziyaretleri ile halka inerken, milletvekilleri de Ramazan ayında Sakarya’ya adeta kamp kurdu.
 

KILIÇ: “BİZ HAZIRIZ”
Erken seçim iddialarını değerlendiren AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç ise, Genel Merkezden kendilerine böyle bir talimatın gelmediğini savundu. Kılıç, “Bize Erken Seçim konusunda bir talimat gelmiş değil. Biz şu anda süreci dikkatle takip ediyoruz. Ayrıca Sakarya Teşkilatı olarak seçime her daim hazırız. Biz tüm kademelerimiz ile sahada halkımızla iç içeyiz” dedi.
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz