Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

TEKNOFEST’ten Madalya ile Dönen SAÜ’lü Akademisyenler Ödül Töreninde Buluştu

İstanbul Uluslararası Buluş Fuarına (ISIF 2023) katılarak madalya kazanan Sakarya Üniversitesi akademisyenleri için ödül töreni düzenlendi.

GÜNCEL
TEKNOFEST’ten Madalya ile Dönen SAÜ’lü Akademisyenler Ödül Töreninde Buluştu

TEKNOFEST 2023 kapsamında 27 Nisan-01 Mayıs tarihlerinde düzenlenen İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’na SAÜ’lü akademisyenler damgasını vurdu. 7 farklı buluş ile madalyaya layık görülen akademisyenlere, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamza Al tarafından patent ödülleri takdim edildi.

Sakarya Üniversitesi Lokalinde düzenlenen patent takdim töreni; SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Emrah Doğan, Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, madalya alan SAÜ’lüakademisyenler ve basın mensuplarının katılımıyla gerçekleşti. 

Törenin açılışında bir konuşma yapan SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al konuşmasına Sakarya Üniversitesinin Araştırma Üniversitesi olma yolunda aldığı patentlerden ve elde ettiği başarılardan mutluluk duyduğunun söyledi. Rektör Al SAÜ’nün topluma katkı, uluslararasılaşma ve araştırma-geliştirme konularında attığı adımlar hakkında bilgi vererek, “Başarılarından ötürü buluş sahibi akademisyenleri kutluyorum. Yerli ve milli teknolojilerin gelişimine ve bunun ekonomimize katma değer olarak yansıması adına Sakarya Üniversitesi olarak katkı sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Üniversitemiz, Araştırma Üniversitesi olması yolunda hızlı adımlarla ilerliyor, amacımız patent sayımızı, araştırma-geliştirme ve inovasyon çalışmalarımızı artırmak. Bu yolda özveri ile çalışmalarını sürdüren Sakarya TEKNOKENT ve ADAPTTO çalışanlarını tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrah Doğan Teknofest’te SAÜ standına ilginin oldukça yoğun olduğunu belirterek bundan sonraki hedeflerinin patentleri arttırarak Araştırma Üniversitesi olma vizyonunda üniversite sıralamasını en yüksek seviyelere çıkarmak olduğunu söyledi.  Sakarya TEKNOKENT Genel Müdürü Dr. Yakup Köseoğlu ise hedeflerinin hem patent sayısını arttırmak hem de ticarileşmek olduğunu söyleyerek SAÜ’nün Araştırma Üniversitesi olma vizyonunda bu patentlerin ciddi katkılar sağlayacağını vurguladı. Dr. Köseoğlu patent konusuyla ilgili faaliyetlerine devam ettiklerini belirterek Teknofest’te elde ettiği başarılarıyla SAÜ’yü gururlandıran akademisyenlere teşekkür etti.

Tören, Rektör Prof. Dr. Al’ın akademisyenlere ödüllerini takdiminin ardından sona erdi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
6 + 3 =