Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Taşkent “Erken seçimede koalisyona’da hazırız”

SİYASET
Taşkent “Erken seçimede koalisyona’da hazırız”

 

CHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent il binasında düzenlediği basın toplantısında  koalisyon ve erken seçim içinde hazır olduklarını söyledi.Taşkent erken seçim olmasında durumunda tabloda çok fazla bir değişiklik olmayacağını ifade etti.   

“ERKEN SEÇİMDE SONUÇ DEĞİŞMEZ”

Taşkent koalisyon ve erken seçim içinde hazır olduklarını belirterek “CHP 14 ilkesini kabul edip o doğrultuda hareket edecek bütün partilerle koalisyona açığız. Ama şuan ülkenin içinde bulunduğu kaos hali buna elverişli değil. Erken seçim yapılsa da sonucun değişmeyeceği kanısındayım. Gönlüm koalisyon yapılmasından yana yeteri kadar zaman kaybedildi. Halkımız neyi isterse biz ona hazırız. Seçimden sonra geçen 45 gün içerisinde hükümet kurulamadı. Ya erken seçime gidilecek ya da koalisyon hükümeti kurulacaktır” dedi.

“HALKIMIZIN TAKDİRİNE BIRAKIYORUZ”
Başkan Taşkent yaptığı açıklamada, “Parlamenter sistemin devamından ve demokrasiden yana bir sonuç çıkan 7 Haziran seçimlerinden bu güne ülkemizi hala geçici hükümetin yönetmesi ve bu yönetimin ülkeyi bugün getirdiği kaos ortamı; CHP’nin varlığının ne kadar önemli olduğunu bize bir kez daha gözler önüne serdi. CHP’nin bugünlerde bu kötü gidişatın önüne geçmek için gösterdiği çabayı halkımızın takdirine bırakıyoruz. CHP her zamanki gibi ülke çıkarlarını öne almaktadır ve bu sorumlukla hareket etmektedir” şeklinde konuştu.

“OLMAZSA OLMAZ…”
CHP’nin seçimlerde kullandığı stratejiyi koalisyon görüşmelerinde de sürdürdüğünü ifade eden Taşkent, “Doğrudan vatandaşımızın sorununa kilitlenmek ve hiçbir vatandaşımızı ötekileştirmemek bizim ana stratejimizdi. Bu strateji koalisyon görüşmelerinde de devam ediyor. İlkelerle hükümet kurulması gerektiğini düşündüğümüz için 14 maddelik ilkelerimizi koalisyon görüşmelerinin ön şartı olarak öne sürdük. Açıkladığımız 14 temel madde aslında CHP’nin değil, demokrasinin olmazsa olmaz koşullarıdır. Genel Başkanımız uzlaşmacı, barışçı, icraat öncelikli siyasetine destek verilmesi ve ülkeyi uçurumun kenarından uzaklaştırmak için herkesin sorumluluk duygusuyla hareket edilmesi gerektiğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

"ERKEN SEÇİM YARAR SAĞLAMAZ"
CHP’nin Türkiye’nin geleceği için elini taşın altına koymaya hazır olduğunu belirten Ayça Taşkent sözlerini şöyle sürdürdü: “Seçim sonuçlarının kesin olarak açıklanmasından sonraki 45 gün içinde hükümet oluşturma çalışmaları sonuçsuz kalırsa Türkiye’yi erken seçim bekliyor. Eğer koalisyon kurulamazsa, bu 45 günden sonra 90 gün içinde yeniden sandık başına gidilecektir. Seçim çalışmaları, seçimin ertesi günü başlar ilkesiyle yola çıkan bir anlayışa sahip olduğumuzdan erken seçimin Türkiye’ye yarar sağlamayacağını, bundan farklı bir tablo çıkmayacağını bilsek de, ısrarla partiler erken seçim derse, biz de ‘ buna hazırız’ deriz. CHP İl Örgütü, Tüm ilçe örgütleri, gençleri, kadınları, gönüllüleri ile her zaman olduğu gibi bugün de seçime hazırdır” /

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 6 =