Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

SUBÜ’den Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı

SUBÜ Mesleki ve Teknik Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Yükseköğretimde Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı düzenlendi. Çalıştayda bölgesel ihtiyaçlar doğrultusundaki birçok konu ele alındı.

GÜNCEL
SUBÜ’den Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Mesleki ve Teknik Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MESTEM) tarafından Yükseköğretimde Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı düzenlendi. SUBÜ Lokalinde gerçekleştirilen çalıştayda lisans ve ön lisans mezunlarının becerilerinin geliştirilmesi, uzmanlık isteyen mesleklerde sertifikasyon eğitimleri, lisansüstü programların iş dünyasının ihtiyaçlarına göre geliştirilmesi ve yükseköğretimde mesleki ve teknik eğitimle ilgili bölgesel talepler gibi konular ele alındı. Çalıştaya SUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Fuat Boz, ilgili meslek odalarının ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile SUBÜ’nün ilgili birimlerinden akademisyenler katılım gösterdi. Fikir alışverişlerinin bir çıktısı olarak çalıştayın belli aralıklarla tekrar düzenlenmesi ve konuya yönelik ortak bir platformun oluşturulması tüm katılımcılar tarafından uygun görüldü.

Olumlu çıktılar elde ettik

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan ve Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) misyon farklılaşması kapsamında SUBÜ’yü Mesleki Uygulama Ağırlıklı Üniversiteler kategorisine aldığını kaydeden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Fuat Boz, “Üniversitemiz bu doğrultuda yükseköğretimde mesleki ve teknik eğitim ile ilgili çalışmalar yürütüyor. Özellikle MESTEM ve bölgesel ölçekte paydaşlarımızla birlikte bu anlamdaki eğitimlere öncülük etmek ve bölgesel ihtiyaçların karşılanmasına yardımcı olmak amacıyla böyle bir çalıştay tertipledik. Buradaki fikir alışverişinin birçok katkılar sağlayacağına inanıyorum. Birlikte atılan her adımın olumlu çıktılarını bugüne kadar gördük. Bundan sonra da göreceğimiz kanaatindeyim” diye konuştu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
1 + 6 =