Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

SPSS ile Veri Analizi Eğitimi Tamamlandı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Araştırma Dekanlığı (ARDEK) tarafından 8-9 Haziran 2023 tarihlerinde Eğitim ve Sosyal Bilimler alanlarına ve 12-13 Haziran 2023 tarihlerinde Fen ve Sağlık Bilimleri alanlarına yönelik hazırlanan SPSS ile Veri Analizi Eğitimi, Sanat-Tasarım ve Mimarlık Fakültesinin ev sahipliğinde düzenlendi.

GÜNCEL
SPSS ile Veri Analizi Eğitimi Tamamlandı

Araştırma Dekanlığı tarafından, Hizmet İçi Şube Müdürlüğü’nün de katkılarıyla hazırlanan SPSS ile Veri Analizi Eğitimi, Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nde düzenlendi. Etkinliğin açılışında konuşan Rektör Yardımcısı ve Araştırma Dekanı Prof. Dr. Emrah Doğan, “Üniversitemizin ‘araştırma üniversitesi’ olma sürecinde proje, yayın, ikili ve çoklu iş birliği ile daha önemli çalışmalarına altına imza atacağız. Bu süreçte, araştırmacılarımızın da proje ve nitelikli yayın hazırlayabilmeleri için gerekli her türlü desteği vereceğiz” diye belirtti.

Dört oturum halinde gerçekleşen etkinliklerin, İlk oturumunda, Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gülden Kaya Uyanık, Veri Toplama Araçları, Değişkenler, Ölçek Türleri, SPSS Tanıtımı ve Veri Girişi, Betimsel konularında katılımcılara bilgilendirmede bulundu.

Programın ikinci oturumunda ise Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Levent Ertuna "Normallik Analizi, Hipotez Testleri, Varyans Analizi, İki Yönlü Varyans Analizi" konularını katılımcılarla paylaştı.

Üçüncü oturumda Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Demir, “Non-parametrik Testler, Korelasyon Analizi ve Regresyon Analizi (Basit Doğrusal Regresyon, Çoklu Regresyon) konularında katılımcılara bilgilendirmede bulundu.

Son oturumda ise İşletme Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Öğretim üyesi Prof. Dr. Nihal Sütütemiz, “Güvenirlilik Analizi, Faktör Analizi” konularında katılımcılara bilgilendirmede bulundu.

Etkinliğe katılan araştırmacılarımıza Hizmet içi Şube Müdürlüğümüz tarafından katılım sertifikası verilecek olup, etkinlik sonunda tüm eğitmenlerimize belge takdimi yapılmıştır.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 6 =