Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

SP GİK Üyesi İsmet Aksoy

"Güçlü bir şekilde meclise gireceğiz"

SİYASET
SP GİK Üyesi İsmet Aksoy

"Güçlü bir şekilde meclise gireceğiz"

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanlığının yoğun katılımla yaptığı seçime hazırlık ve seçmen yaklaşımı konulu toplantıda bir konuşma yapan Saadet Partisi Genel idare kurulu üyesi ismet Aksoy, bu seçim Döneminde bütün algı operasyonlarını bertaraf edeceklerini ve güçlü bir şekilde Meclis’e gireceklerini söyledi.

Kandırılmışlık Sorumlu Değilsiniz Anlamına Gelmez... kandırılacak kadar saf olanlar devlet yönetimine talip olmasınlar. 

Saadet Partisi’nin durduğu yerin en doğru yer olduğunu ve bugüne kadar milleti hiç yanıltmadıklarını vurgulayan Aksoy, “Kürt sorunu var mı yok mu” tartışmasına değinerek, “saadet partisi olarak  Ergenekon ve Balyoz operasyonlarının yanlışlıklarını anlattığında, Oğuzhan Asiltürk Bey, bu operasyonların ordu içindeki Amerikan karşıtlarının tasfiyesine yönelik olduğunu söylediğinde, bizi Ergenekoncu ilan edenler şimdi hangi noktadalar? Dün bu davaların savcısı olanlar şimdi aldatılmışlıktan bahsediyorlar. Allah aşkına bu nasıl devlet ciddiyeti, böyle bir şey olabilir mi? Siz ülkeyi beş yıl bu operasyonlarla oyalayın, davanın savcısı olun, sonra kalkıp biz aldatıldık deyin. İyi de bunun hiç mi sorumluluğu yok. Milletin aklıyla dalga geçiliyor. Bu davalarda ve ülkenin uğradığı zarardan birinci derecede hükümet sorumludur” dedi.

Kürtlerin Temsilcisi Bir Siyasi Parti Değildir

Ülkedeki sorunların var ya da yok olmasının kıstaslarının kişilere endeksli hale geldiğine ve bunun ileride çok daha vahim sonuçlar doğuracağına işaret eden Aksoy, “Kürt sorunu yok” tartışmasına yönelik “Bu ülkede 30 yıldan bu yana bir terör sorunu vardı. Bu sorunu ilk olarak AK Parti hükümeti ‘Kürt sorunu’ olarak adlandırdı ve buna yönelik çalışmalar yürüttü. Şimdi gelinen noktada ise Kürt sorunu yok deniliyor. Bu nasıl bir devlet ciddiyetidir! Evet, bu ülkede bir sorun var o da sorunları doğru teşhis edemeyen, bunun için de sağlıklı çözümler geliştiremeyen AK Parti zihniyeti sorunudur. Kürt kardeşlerimizin temsilcisi olarak sadece bir siyasi partinin görülmesi başlı başına bir sorundur. Adına Kürt sorunu deyip bu sorunu da sadece bir siyasi partiyi muhatap alarak çözmeye kalkmak ileride telafisi güç hasarlara yol açacaktır. Bu iktidarın yarın kalkıp tıpkı Ergenekon ve Balyoz’da olduğu bu konularda da “yanıldık” demesi kaçınılmazdır. Çünkü bu iktidarın tek derdi günü kurtarmaya yöneliktir. Bu da ülkeye fayda getirmiyor, bu yüzden giderek kutuplaşıyoruz, milleti bir ve diri tutan bağlar zayıflatılıyor” şeklinde konuştu.

Milletimiz Yoksuldur

Ülkenin asıl sorunlarının gözden modern hokkabazlıkla kaçırıldığını söyleyen Aksoy, devletin resmi rakamlarına göre milletin borç batağında olduğunu kaydetti. Aksoy, “2002 yılında ferdi kredi borçları 6,7 milyar idi, gelinen noktada ise 338 milyar lira. OECD ülkeleri arasında işsiz ve atıl genç nüfus oranında ilk sıradayız. Yoksulluğumuz sürekli borçlandırılarak örtülüyor. Sanal bir güzellik söz konusu. Halkımız bu sanal güzellikle kandırılıyor” dedi.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: HTTP_REFERER

Filename: site/haber.php

Line Number: 169

Backtrace:

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/views/site/haber.php
Line: 169
Function: _error_handler

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/controllers/Site.php
Line: 220
Function: view

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/index.php
Line: 295
Function: require_once

">

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
3 + 4 =