Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Söz sende toplantıları başladı

Başkan Alemdar vatantaşların sorunlarını dinledi

SİYASET
Söz sende toplantıları başladı

Başkan Alemdar vatantaşların sorunlarını dinledi

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar "Başkan Mahallende Söz Sende" toplantılarının ilkinde İstiklal Mahalleli vatandaşlarla buluştu. 
 

Serdivan Trafik Park’taki toplantıda, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, İstiklal Mahalle Muhtarı Mustafa Gül ve meclis üyelerinin yanı sıra fen işleri, temizlik işleri ve zabıta birim müdürleri de hazır bulundu.
 

Yağışlı havaya rağmen programa mahalle sakinleri de yoğun ilgi gösterdi. Başkan Yusuf Alemdar,  toplantıya katılan ve salonu dolduran misafirlere teşekkür ederek, bu toplantılarda asıl gayenin ben yaptım oldu anlayışıyla değil; büyük küçük, genç yaşlı, kadın erkek ayırımı yapmaksızın herkesin fikrini alarak geleceğin Serdivan’ını birlikte inşa etmek, sorunları yerinde ve birlikte tespit ederek çözümü de yine birlikte bulmak ve uygulamak olduğunu söyledi. İstiklal Mahallesi’nin 19 Bin’in üzerinde nüfusu ile Sakarya’nın nüfus bakımından en büyük mahallesi olduğunu ifade eden Alemdar, “Biz de tüm mahallerimizde yapacağımız bu toplantılarımıza Sakarya’nın nüfus olarak en büyük mahallesi olan İstiklal Mahallemizden başlamak istedik. İnşallah tüm mahallelerimizde hemşehrilerimizle Bir araya geleceğiz” dedi.
 

Başkan Alemdar herkesin her konuda fikirlerini, şikayetlerini, öneri ve taleplerini iletebileceğini dile getirerek “Ben bugün tüm hemşehrilerimizi dinlemek istiyorum.  Herkes istediği her talebi, şikayeti, öneriyi gönül rahatlığı ile söyleyebilir. Biz dinlemek ve tüm imkanları seferber ederek o talebi bir an önce yerine getirmekle mükellefiz.  Benim işim sizin haklarınızı size hizmet olarak geriye döndürmek. Sizin verdiğiniz emaneti size hizmet olarak layıkıyla teslim etmek” dedi. Eleştirilmekten hiçbir zaman çekinmediğini de dile getiren Yusuf Alemdar “Tam aksine siz eleştirin, biz çözüm bulalım. Eğer bana sen başarılısın derseniz ben de size derim ki asıl siz başarılısınız. Çünkü bizim asıl gayemiz bize gösterdiğiniz teveccühe layık olmak. Elimizden gelenin en iyisin yapmak” dedi.
 

Konuşmasının ardından İstiklal Mahallelileri dinleyen ve birim müdürleriyle birlikte kendisi de not alan Yusuf Alemdar, iletilen taleplerin 3 ana başlıkta toplandığını dile getirerek kendisine yöneltilen soruları tek tek cevaplandırdı. Taleplerin ekseriyetle çevre temizliği, su ve yol konusunda olduğunu ifade eden Başkan Yusuf Alemdar, su ile ilgili talepleri ilgili tüm kurumlarla birlikte değerlendirdiklerini ve bu bağlamda gerekli çalışmaları da yine ilgili kurumlarla diyalog içerisinde birlikte yapacaklarını söyledi. Yol çalışmaları ile ilgili de bilgi veren Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “İlçemiz kendi asfaltını kendisi üreten bir ilçe. Bu önemli bir husus. Biz Serdivan’ın en ücra noktasına kadar hizmet götürmeye çalışıyoruz. Mevsim şartlarına bağlı olarak asfalt çalışmalarımız Serdivan genelinde devam ediyor. Bu noktada İstiklal Mahallemizdeki Cadde ve sokaklarımıza yönelik sıcak asfalt çalışmalarımız da bu yıl içerisinde devam edecek” dedi.
 

Serdivan’ın her geçen gün daha da büyüdüğünü ifade eden ve ilçenin belirli noktalarına tanıtıcı, bilgilendirici harita ve krokilerin konulması talebinde bulunan Sabri Hocalar isimli vatandaşın talebini de cevaplayan Başkan Alemdar, bu konuda çalışmalara başladıklarını ve en kısa sürede tamamlayarak hayata geçireceklerini söyledi. Çevre temizliği ile ilgili de bilgi veren Başkan Alemdar, İstiklal Mahallesi’nin nüfus olarak Sakarya’nın en büyük mahallesi olduğunun tekrar altını çizdi ve “Biz Yeşil Serdivan, Sağlıklı Gelecek diyerek gelecek nesillere güzel ve yaşanabilir bir kent bırakmak istiyoruz. Bunun için tabi ki belediye olarak sorumluluğumuzun farkındayız ve ona göre davranıyoruz. Ama biz tüm hemşehrilerimizden de aynı duyarlılığı bekliyoruz. Poşet ve gün sistemi ile çöp alımında sıkıntımız yok. Sadece vatandaşlarımızdan isteğimiz, daha önce çeşitli kanallarla bilgilendirdiğimiz ve belirttiğimiz günlerde çöplerin çıkartılması. Bizim tek talebimiz bu hususa herkesin riayet etmesi.” diye konuştu. Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, program sonunda tüm mahalle sakinlerine katılımlarından dolayı teşekkür ederek, bu toplantıların diğer mahallelerde de yapılacağını ve Serdivan’ı vatandaşlarla birlikte yönetmeye devam edeceklerini söyledi.
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz