Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Serdivan’da Toplu Sözleşme İmzaları Atıldı

Serdivan Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında süren Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri tamamlandı.

GÜNCEL
Serdivan’da Toplu Sözleşme İmzaları Atıldı

Serdivan Belediyesi bünyesindeki SERBEL kadrosunda yer alan işçileri kapsayan toplu sözleşme ile çalışanların ücret, sosyal hak ve ikramiyelerinde iyileştirmeler yapıldı.

İkinci Altı Aylık Dönem
2023 yılının ikinci altı aylık dönemini kapsayan Toplu İş Sözleşmesi’nde imzalar, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Hizmet -İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir, sendika temsilcileri ve SERBEL bünyesinde çalışan belediye işçilerinin de hazır bulunduğu törende atıldı.

@ Zam
Aylık en düşük ücretin 17 bin 500 TL olarak belirlendiği toplu iş sözleşmesinde işçilere yevmiyeleri üzerinden @ oranında zam yapıldığı belirtildi.
Varılan anlaşma neticesinde memnuniyetlerini dile getiren belediye işçileri, uyum içerisinde sürdürülen görüşmelerden dolayı Başkan Alemdar’a ve sendika temsilcilerine teşekkür etti. 

Hayırlı Olsun
İmza töreninin ardından konuşan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Serbel çatısı altındaki tüm işçilerimiz adına imzalanan sözleşmenin hayırlı olmasını diliyorum. Biz Serdivan Belediyesi olarak büyük bir aileyiz. Bu samimiyetle ve şevkle Serdivanımızı daha da güzelleştirmek için birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
8 + 6 =