Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Serdivan'da mahallelerin yüzü gülecek

Cumhur İttifakı Serdivan Belediye Başkan Adayı Osman Çelik, zengin sosyal donatı alanlarıyla mahalle kültürü, komşuluk bilinci ve dayanışmayı pekiştirmesi için hazırlanan Mahalle Kültür Evleri Projesi’nin detaylarını paylaştı.

SİYASET
Serdivan'da mahallelerin yüzü gülecek

Başkan Adayı Çelik, “Çocuk kreşi, kurslar, taziye salonu, nikah ve kız isteme salonlarıyla zenginleştirilmiş projemizle tüm mahallelerimize değer katacağız” dedi.

MAHALLE KÜLTÜR EVİ 
Cumhur İttifakı Serdivan Belediye Başkan Adayı Osman Çelik, kamuoyuna açıkladığı projelerin detaylarını paylaşmaya devam ediyor. Gittikleri her yerde genel nitelikli projelerin yanı sıra bölgeye özgü lokal projelerinden de bahseden Çelik’in sosyal, kültürel, spor ve şehircilik alanında hazırladıkları çalışmaları vatandaşlardan da büyük beğeni görüyor. Beğenilen projelerin başında ise Mahalle Kültür Evi projesi geliyor. Projenin temel dinamiğinde mahalle kültürünün yaşatılmasının yer aldığını belirten Osman Çelik, “Komşuluk ve mahalle bilincini arttıracak, paylaşma ve dayanışmayı pekiştirecek ve değerlerimizi yansıtacak olan bu projede sosyal donatı farklılıkları Serdivan’a büyük değer katacak” diye konuştu. 

MAHALLE AİDİYETİNİ YAŞATACAĞIZ
Birçok fonksiyonun aynı anda ve tek mekanda karşılayabileceğini dile getiren Osman Çelik, “Her alanda günün şartlarına uygun, beklentileri ve talepleri esas alan anlayışla hazırladığımız projelerimizle milletimizin huzurundayız. Ayakları yere basan projelerimizle vatandaşlarımızın karşısındayız. Yaşanabilir Serdivan için projemiz, bir projeden daha fazlası olacak. Kültürleri, geleneklerimizi ve mahalle aidiyetini yaşatacak bu güzel mekânlar, hemşerilerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek. Tamamlandığında da buralarda vatandaşlarımızla bir araya geleceğiz” dedi.

ÇOCUK KREŞİ GELİYOR 
Kültür Evi projesinin birçok fonksiyona sahip olacağını dile getiren ve çalışan ailelerin en önemli beklentilerinin de burada karşılanacağını belirten başkan adayı Çelik, “Çalışan anne ve babalarımızı da bu projeye dahil ettik. Onların gözü arkada kalmasın, gönül rahatlığıyla işlerine gidebilsinler diye biz üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmekten çekinmeyeceğiz. Bu kapsamda kültür evlerimiz içerisinde hizmet verecek olan çocuk kreşlerimiz de önemli bir eksikliği gidermiş olacak. Bu konuda anne ve babalardan gelen yoğun talepleri biz kendimize görev olarak aldık. Ekibimizle birlikte çalıştık, hazırlandık ve planladık. Onların hayatlarını kolaylaştıracak adımları hemen atacak ve projemizi  ivedilikle hayata geçireceğiz” ifadelerine yer verdi. 

EĞİTİM VE ÖĞRETİM DESTEĞİ 
Mahalle kültür evinin eğitim ve öğretim yuvası olacağını da ifade eden Başkan adayı Çelik, bu kapsamda sosyal ve kültürel alanda da etkileşim ve gelişim yaşanacağını söyledi. Çelik, “Meslek edindirme kurs alanları ve eğitim alanları ile kültür evlerimiz mahallelerimizde önemli hizmet noktalarına, eğitim yuvalarına dönüşecek” diye konuştu.

TAZİYE-NİKAH-KINA-KIZ İSTEME SALONLARI 
Kültür evlerinde ayrıca kız isteme, kına ve nikah törenlerinin yapılacağı salonlar da olacağını dile getiren başkan adayı AK Parti Serdivan Belediye Başkan Adayı Osman Çelik, “Bu evlerimiz ayrıca taziye geleneğimizi de sürdüreceğimiz alanlar olacak. Taziye evi olarak hemşehrilerimize tahsis edilecek. Mahallelerimizin en görkemli şenlikleri olan kız isteme, kına ve nikah merasimleri de yine kültür evlerimiz içerisinde yapılabilecek.” dedi. 

SERDİVAN HEPİMİZİN SEVDASI, GELİN BU SEVDAYA BİRLİKTE EVET DİYELİM
Çelik projenin mahallelerin kültür ve sosyal yaşamında olumlu etkileri olacağının bir kez daha altını çizerek, “Projemiz mahallelerimize çok yakışacak. Sosyal hayata, kültürel yaşama pozitif katkı sunacak. Bizim bir ifademiz var. Bunu sadece laf olsun diye söylemiyoruz. Biz diyoruz ki! Merkez mahallelerimizde olan tüm hizmetlerin aynıları en uç mahallemizde de olacak. Bunun sözünü buradan veriyoruz. Bunun kontrolü, takibi de bizlere güvenen hemşehrilerimizde olacak. Bu vesileyle tüm hemşehrilerimizi bir kez daha bu Pazar gerçekleşecek olan seçimlerde sandıklara, oy vermeye davet ediyorum. Gelin Serdivan’ımızda hepimiz söz sahibi olalım. Hepimiz birlikte karar verelim. Serdivan hepimizin sevdası. Gelin bu sevdaya birlikte EVET diyelim” diye konuştu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
3 + 6 =