Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Serdivan belediye başkan adayı Murat Durak ulusal basına konuk oldu

31 Mart seçimleri yaklaşıp seçim meydanları kızışırken, DEVA Partisi Serdivan Belediye Başkan adayı Murat Durak, yaptığı farklı seçim çalışmalarıyla ulusal basının dikkatini çekerek haber programına konu oldu.

SİYASET
Serdivan belediye başkan adayı Murat Durak ulusal basına konuk oldu

Serdivan’da tespit ettiği problemleri vatandaşa kurguladığı skeçlerle esprili bir dille anlatarak dikkat çekmeye çalışan Murat Durak, problemlerin çözümünü de kendi görüntüsü ve sesiyle ifade ederek oluşturduğu kısa videolar ile Sakarya Siyasetine farklı bir tarz getirdi.
KAYIP ARANIYOR İLANI VERDİ
Mevcut iktidar Partisi’nin yönetimindeki Serdivan’da 2019 seçim döneminde vaat edilmiş olan projeleri bulamadığını ifade eden Murat Durak, bir yerel gazeteye tam sayfa  “KAYIP ARANIYOR” ilanı vererek bu projelerin nerede olduğunu, yeni yapılacak projelerin bu projelerden önce mi sonra mı yapılacağını muhataplarına sordu. 
Bu sıradışı ve esprili seçim çalışmaları KRT Televizyonu’nun dikkatini çekti ve bu haberler KRT TV haber bülteninde yayınlanarak gündeme getirildi. 
“VATANDAŞIN GÜNDEMİ SEÇİM DEĞİL; GEÇİM”
İktidar ve muhalefet partisi adaylarının bir topluluk gördüklerinde hemen projelerinden bahsedip projelerini  yarıştırdıklarını,  kimsenin vatandaşın sorun ve şikayetlerini dinlemediğini, vatandaşın gündeminde seçim olmadığını ve geçim derdinde olduğunu anlatan Murat Durak, ekonomik krizi atlatana kadar vaad edilen bu projelere ayrılan paraları, Avrupa’da örnekleri olduğu gibi vatandaşa kira, beslenme, öğrenci ve fatura yardımı yaparak harcayacağını, bu problemlere dikkat çekmek için de esprili bir dil kullandığını belirtti. 
“ELEŞTİRİM ŞAHISLARA DEĞİL MAKAMLARINA”
Murat Durak açıklamasında, “Rakiplerim olan mevcut belediye başkan adayları hakkında  ortak tanıdıklarımızdan ve yakın çevremden  çok iyi şeyler duyuyorum, çok iyi bir baba,  çok iyi bir işadamı ve çok iyi bir dost olduklarını dair geri dönüşler alıyorum. Ama belediyecilikte başarı, kamu bütçesini doğru ve yerinde, şehrin ve vatandaşın  ihtiyaçları için kullanmak, vatandaşa hizmet etmektir. Belediye başkanının başarı kriteri, sadece sosyal hayatlarında katıldıkları düğün ve cenaze sayısının yüksek olması değildir.  Benim eleştirilerim, bu adayların kişiliklerine değil, mevcutta bulundukları makamlarını doğru kullanmamalarıdır.” 
“BEN DAHA İYİSİNİ YAPARIM” 
“Bugüne kadar işimle alakalı yaptığım projelerle bir çok ulusal haber kanalına başarılarımla konu oldum, çeşitli üniversitelerden ve toplum kuruluşlarından girişimcilik ödülleri aldım.  Şimdi Serdivan‘a hizmet ederken ödüllü belediye başkanı olmak için bir yola çıktım. Ben  emekli maaşına yada asgari ücrete zam yapamam fakat, beton projelere ayrılmış bütçeleri daha doğru kullanarak,  mevcut yönetimden çok daha iyisini yaparım. Önümüzdeki ekonomik kriz dönemini atlatana kadar kaldırım taşlarını söküp yerine kaldırım yapmayacağım. Vatandaşa kira, beslenme, öğrenciye eğitim desteği, fatura desteği yaparak vatandaşın bütçesine katkıda bulunmaya çalışacağım’’ dedi. 

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
2 + 2 =