Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Şehit babası teröre lanet yağdırdı

GÜNCEL
Şehit babası teröre lanet yağdırdı

Şırnak’ta teröristler tarafından açılan ateş sonucu şehit olan Özel Harekat polisi Furkan Çelik’in babası Yunus Çelik, teröre lanet yağdırdı. Gözyaşları içerisinde ağıtlar yakan baba Çelik, “40 tane oğlum daha olsa yine göndereceğim oraya ama size teslim etmeyeceğiz bu ülkeyi” dedi. 
  Sakarya’nın Akyazı ilçesi Ömercikler Mahallesi'nde yaşayan Yunus ve Ayşe Çelik çiftinin 3 çocuğundan en küçüğü olan 25 yaşındaki Özel Harekat polisi Furkan Çelik, Şırnak'ta terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri tarafından kazılan hendeklerin kapatılması sırasında teröristlerin açtığı ateş sonucu yaralı olarak kaldırıldığı hastanede şehit olmuştu. 15 aylık polis olan ve 5 ay önce dünyaevine giren Furkan Çelik’in eşi Fatma Çelik’in ise 3 aylık hamile olduğu öğrenildi. Acı haberin duyulmasının ardından ilçe halkı şehidin babaevine akın etti.
  Şehit evine gelen Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, şehidin babası Yunus Çelik’e başsağlığında bulunarak, sabır diledi. 112 görevlileri tarafından sürekli müdahalede bulunulan baba Yunus Çelik, teröre lanet yağdırdı. Oğlunun adını sayıklayan Yunus Çelik, “Oğluma kurşun atan eller öteki tarafta hepinizi bekleyeceğim. Allah’ın da bir adaleti var, bekleyeceğim orada hepinizi, kurtardığınızı zannetmeyin. Benim oğlum bu topraklar için öldü. 40 tane oğlum olsun gene göndereceğim oraya. Ama size teslim etmeyeceğiz bu ülkeyi” diye ağıt yaktı.
  Şehit polis Furkan Çelik’in cenazesi, bugün Şırnak’ta yapılacak törenin ardından hava yoluyla İstanbul’a getirilecek. Akşam saatlerinde memleketine getirilmesi beklenen şehit için yarın öğlen namazına müteakip Akyazı ilçesi Gazi Süleyman Paşa Camii'nde cenaze namazı kılınacak. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz