Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

SEDAŞ, Sakarya Üniversitesi öğrencilerini ağırladı

Sakarya Üniversitesi öğrencileri teknik gezi kapsamında SEDAŞ’ı ziyaret etti. Ziyarette sektör ve SEDAŞ hakkında sunumlar yapıldı, öğrencilerin soruları yanıtlandı ve eğitim sahası gezildi.

GÜNCEL
SEDAŞ, Sakarya Üniversitesi öğrencilerini ağırladı

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) Sakarya Üniversitesi öğrencilerini misafir etti. Sakarya Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünden 43 öğrenci, Prof. Dr. Yılmaz Uyaroğlu eşliğinde SEDAŞ’a teknik gezi düzenlediler. 

Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce ve Gebze’yi içine alan 20 bin kilometrekarelik elektrik dağıtım faaliyet bölgesinde, önceliklerini müşteri memnuniyetine göre şekillendirmeye özen gösterdiklerine dikkat çeken SEDAŞ İnsan Kaynakları Müdürlüğü’ne bağlı Teknik Akademi yöneticileri, öğrencilere elektrik dağıtım hizmetleri konusunda teknik teorik ve pratik sunumlar yaptı. Ziyarette öğrenciler ayrıca SEDAŞ'ın dağıtım faaliyetleri, teknolojik yatırımları, yenileme ve bakım çalışmaları, şebeke üzerinde manevra yapma teknikleri ve iş güvenliği çalışmaları ile ilgili de detaylı bilgiler aldılar. 

Programının ardından SAÜ’lü öğrenciler, SEDAŞ yöneticilerine teknik gezi boyunca kendilerine gösterdikleri ilgi ve misafirperverlik için teşekkür ettiler.

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 5 =