Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Savaşçı, minik öğrencilerin uyum eğitimine katıldı

GÜNCEL
Savaşçı, minik öğrencilerin uyum eğitimine katıldı

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Millî Eğitim Bakanlığımızın, okullar arası başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirme amacına yönelik "Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi" kapsamında bulunan  ve bakım onarım faaliyetleri tamamlanan Kemaliye İlk ve Ortaokulunda incelemelerde bulundu. 

İlkokul birinci sınıf öğrencilerinin uyum etkinliklerine misafir olan İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı, öğretmenler odasını da ziyaret ederek okulun öğretmenleriyle bir araya geldi. Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in talimatlarıyla bu yıl ilk defa temel eğitim düzeyindeki okullara verilen okul bazlı bütçelerin okullarımızın ihtiyaçlarının hızlıca giderilmesine büyük ölçüde katkı sağladığını ifade etti. Yardımcı kaynak kitaplardan öğrencilerimizin en iyi şekilde faydalanmaları için öğretmenlerimizin yönlendirmelerinin önemi üzerinde durdu. 

İlimize ayrılan büyük yatırım bütçesi sayesinde çok sayıda okulda bakım ve onarım çalışmalarının yaz dönemi boyunca başarıyla sürdürüldüğünü ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, çocuklarımızı güvenli ve donanımlı eğitim ortamlarına kavuşturmanın önceliğimiz olduğunu söyledi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
4 + 3 =