Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

SAÜ-İTÜ Araştırma ve Eğitim İş Birliği

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ile İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) arasında yapılan araştırma ve eğitim iş birliği toplantısının ikincisi 8 Kasım tarihinde Sakarya Üniversitesinde gerçekleştirildi.

GÜNCEL
SAÜ-İTÜ Araştırma ve Eğitim İş Birliği

SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, SAÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Emrah Doğan, Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, Prof. Dr. Özer Köseoğlu, İTÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şule Itır Satoğlu, Prof. Dr. Lütfiye Durak Ata ve İTÜ Araştırma Dekanlığı Dekanı Prof. Dr. Altan Çakır’ın katıldığı toplantıda araştırma, bilişim sistemleri, Üniversitemiz Ar-Ge ve inovasyon ekosistemi hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Gerçekleşen toplantıda kurum içi araştırma, eğitim, geliştirme ve yenilikçi yaklaşım faaliyetleri hakkında yapılan çalışmalar ele alındı.  Toplantıda Üniversitemizin hızlı destek mekanizmalarının işletilmesi ve sürdürülebilirliğin sağlanması yolunda yapılan çalışmalar hakkında konuşuldu.

Üniversitemizin Araştırma Üniversitesi olma vizyonunda dünyaya ve ülkemize katkı sağlayan araştırmalar yapmanın temel hedeflerden biri olduğu aktarıldı. İTÜ heyetine Üniversitemizin bilişim sistemleri hakkında bilgi verilerek, üniversitemizin kamu kurumları ihtiyaçlarına inovatif çözümler sunmayı hedeflediği aktarıldı.

İTÜ heyeti Rektör Al’ı yürüttüğü faaliyetler için tebrik ederek iyi dileklerini iletti. Rektör Al ise yaptıkları çalışmalardan dolayı İTÜ heyetine teşekkürlerini sundu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
1 + 3 =