Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sapanca’da Öğretmenler Günü Kutlandı

Sapanca’da Öğretmenler Günü, Sapanca Hükümet Konağı önünde düzenlenen çelenk sunma programı ile başlayarak kutlandı.

İLÇELER
Sapanca’da Öğretmenler Günü Kutlandı

Sapanca Hükümet konağı önünde düzenlenen çelenk sunma programı ile başlayan programa Sapanca Kaymakamı Abdurrezak Canpolat, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nuri Dede, İlçe Emniyet Müdürü Aslı Gül İlhan, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üstteğmen Ahmet Gökkaya, Sapanca AK Parti İlçe Başkanı Yunus Gümüşel, CHP Sapanca İlçe Başkanı Cengiz Çiçek, İYİ Parti Sapanca İlçe Başkanı Erdem Şıkkibar, Sapanca Belediye Başkan Yardımcısı Fahri Arkan, Belediye Meclis üyeleri, Muhtarlar Dernek Başkanı Barış Yıldız, daire müdürleri, muhtarlar, okul müdürleri ve çok sayıda öğretmen katılım sağladı.

Öğretmenlik mesleği bir insan yetiştirme sanatıdır

Sapanca İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nuri Dede; “ Öğretmenlerin almış olduğu emaneti en iyi şekilde korumak ve yeni nesilleri yetiştirmek için gösterdiği çaba, öğretmenlik mesleğini ülkemizin en onurlu ve saygın mesleklerinden biri yapmıştır. Öğretmenlik emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan bir meslektir. Ülkemizin istikbali, öğretmenlerimizin tutuşturduğu eğitim meşalesi ile daha da aydınlık olacaktır. Öğretmenler, dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceklerdir.  Geleceğin ışık saçan, aydınlık nesillerini büyük bir sabır ve özveri ile yetiştiren öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerimiz olmak üzere ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyorum"dedi.

Aydınlık geleceğin mimarlarısınız

Çelenk sunumunun ardından Sapanca Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi’nde düzenlenen programda Sapanca Belediye Başkanı Özen, “Değerli öğretmenlerim, sizler çocuklarımızı ve geleceğimizi emanet ettiğimiz aydınlık geleceğin mimarlarısınız.Ülkenin kalkınması ve gelişmesine katkı sağlayacak gençlerimizin başarılarında en büyük pay, onları eğiten öğretmenlere aittir. Vefakâr ve cefakâr öğretmenlerimizi bir güne sığdırmak tabi ki mümkün değildir. Böyle bir gün olması da öğretmenlerimize verilen değerin ayrı bir göstergesi oluyor. Bu memleketin kalkınması eğitimle olacak. Öğretmenlerimiz öğrencilerimizin ve memleketimizin gelişmesine katkı sağlamaktadırlar. Biz yerel yöneticiler olarak söz konusu eğitim olduğunda, tüm imkânlarımızı seferber ederek çalışıyoruz. Bu vesile iletüm öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Gününü, en içten dileklerimle kutluyor, Baş Öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm vefat eden ve eğitim yolunda şehit düşen öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Öğretmenlerimize minnet borçluyuz

Sapanca Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, “Öğretmenlerimize minnet borçluyuz. Kaymakamlık olarak eğitime yapılacak her yatırımın ve sağlanan her desteğin, milletimizin geleceğine yapılan yatırım olduğuna inanıyor, tüm imkânlarımızla öğretmen ve öğrencilerimize daha iyi koşullarda olması için çalışıyoruz. Başta başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere görevi başında şehit olan ve hayatını kaybeden öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

Gerçekleşen programda yeni öğretmenler yemin ederek görevlerine başladılar. Öğretmenlerden oluşan halk oyunları, müzik gurubunun gösterilerinin ardından emekli olan öğretmenlere Sapanca Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat sertifikalarını takdim etti. Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
1 + 3 =