Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sapanca'da Cumhuriyet coşkusu

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya Milletvekili Ayça Taşkent, Sapanca’da yurttaşlarla buluştu. CHP Sapanca İlçe Başkanı Şerif Adıyaman, ilçe yöneticileri ve meclis üyeleri ile birlikte önce esnaf ziyaretleri yapan CHP’li Taşkent sonrasında da Sapanca İlçe Örgütü’nün Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlediği resepsiyona katıldı.

SİYASET
Sapanca'da Cumhuriyet coşkusu

Sapanca esnafı ve vatandaşların Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayıp ardından açıklamada bulunan Ayça Taşkent, vatandaşların geçinmekte zorlandığını, hayat pahalılığının en temel sorun olduğunu kaydederken; esnafların ise iş yapamamaktan dolayı dertli olduğunu belirtti.
Esnaf ziyaretinin ardından CHP Sapanca İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği resepsiyona katılan CHP’li Taşkent şunları söyledi: “Öncelikle Sapanca ilçe örgütümüze Cumhuriyetimizin 100. yılını böylesi güzel bir organizasyon ve coşkuyla kutladıkları için teşekkür ediyorum. Cumhuriyet tam 100 yıl önce, laiklik, demokrasi, hukukun üstünlüğü, özgürlük ve bağımsızlık değerleri üzerinde yükselerek hepimizin hayatına kök saldı. Bugün o kök, mücadelemizin rotasını belirlerken bir yandan da demokratik bir ülkeye duyduğumuz inancı beslemeye devam ediyor. Uçurumun kenarındaki yıkık bir ülkeyi modern bir Cumhuriyete; tebaaya dönmüş bir halkı eşit yurttaşlığa kavuşturan Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Kurtuluş Savaşında hayatını kaybeden şehitlerimizi minnetle anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Yaşasın Cumhuriyet!”

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
9 + 2 =