Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Samib Üreten Şehirler Programı’na Dahil Oldu

Sakarya Makina İmalatçıları Birliği (SAMİB) Derneği “Makine Sektöründe Dijital Dönüşüm Kaynaklı Verimlilik ve İhracat Hamlesi” adıyla proje yürütücüsü seçildi.

EKONOMİ
Samib Üreten Şehirler Programı’na Dahil Oldu

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA Ajansı) tarafından pilot uygulama olarak 13 ilin belirlendiği “Üreten Şehirler Programı” adlı yeni teşvik programına Sakarya ilimizi temsilen Sakarya Makina İmalatçıları Birliği (SAMİB) Derneği “Makine Sektöründe Dijital Dönüşüm Kaynaklı Verimlilik ve İhracat Hamlesi” adıyla proje yürütücüsü seçildi.

Proje kapsamında SAMİB üyesi Sakarya firmalarının mevcut durum analizlerine istinaden ihracat potansiyellerinin arttırılması, dijital dönüşümlerinin gerçekleştirilmesi ve yerlileştirme çalışmalarının hızlandırılması konularında tematik danışmanlık hizmetleri verilecektir.

MARKA Ajansı yetkililerinin de hazır bulunduğu, firma sahiplerini proje hakkında bilgilendirme toplantısı dernek yönetim kurulu başkanı Sn. Turgay ÇELİK beyin açılış konuşmaları ve dernek genel sekreteri / proje koordinatörü Sn. Ali Uğur MUSAAK beyin sunumları neticesinde projenin birinci faz çalışması için hizmet verecek olan danışmanlık firması KCA Danışmanlık firma yetkilisi Sn. Elif KARANLIK’ın interaktif sunumuyla PremierinnHotel’de gerçekleştirildi.

15 ay sürecek projenin çıktıları bölgemiz firmalarının uluslararası rekabet edebilirliklerini büyük ölçüde pozitif anlamda etkilemesi beklenmektedir.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz