Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sakaryalılar Suriye için sokağa çıktı

Suriye’de yaşanan insanlık dramına dikkat çektiler

GÜNCEL
Sakaryalılar Suriye için sokağa çıktı

Suriye’de yaşanan insanlık dramına dikkat çektiler

Sakaryalılar, son 5 yılda 460 bin Müslümanın öldürüldüğü Suriye’de yaşananlara dikkat çekmek ve toplumsal bilinç oluşturmak amacıyla sokağa indi. Suriye’de yaşananların izletildiği video sırasında Suriyeli çocuk gözyaşlarına boğulunca, vatandaşlar da gözyaşlarını tutamadı. 
Sakarya Gençlik Heyeti tarafından Suriye’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek amacıyla ‘460 Bin Adım’ etkinliği düzenlendi. Etkinlik Sakarya Atatürk Stadyumu önünden başlayan yürüyüşle başladı. AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeki Toçoğlu ve AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç’ın da aralarında bulunduğu yaklaşık 250 kişilik grup, ellerinde bayrak ve dövizlerle Adapazarı Kültür Merkezi önünde oluşturulan platforma kadar yürüdü.

SURİYELİ ÇOCUK GÖZYAŞLARINI TUTAMADI
Suriye’de yaşananlara dikkat çekmek ve toplumsal bilinç oluşturulması amacıyla düzenlenen etkinlikte, Suriye’deki zulmün anlatıldığı videonun izletildiği sırada Suriyeli küçük bir çocuk gözyaşlarını tutamayarak ağlamaya başladı. Çocuğun gözyaşlarından etkilenen vatandaşlar da gözyaşlarını tutamadı.

“KİM KARŞIMIZDA OLURSA OLSUN, SURİYELİ ÇOCUĞUN, KADININ YANINDA OLACAĞIZ”
Türkiye’de var olan terör meselesinin Suriye’ye yapılan yardımlarla direk ilgisi olduğunu belirten İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “20’ye yakın ülke şuanda kadın ve çocukların üzerine bomba atıyor. Nereye atıyorsun bombayı sen? Fırından ekmek almak isteyen kadının üzerine niçin bomba atıyorsun. Dünya niçin sessiz kalıyor. 20 tane ülke bütün silahlarını kusuyorlar. Sadece Türkiye doğru dürüst yardım ediyor. Sadece bizim insanımız yardım ediyor. Ve onun için de Türkiye’yi parçalamak istiyorlar. Türkiye’de var olan bu çatışmalar, bu terör meselesinin Suriye’ye yaptığımız yardımlarla direk ilgisi var. Neden Suriyelilere yardım ediyoruz diye yapılıyor. Ama şunu tüm dünya bilsin ki, kim karşımızda olursa olsun Suriyeli çocuğun, kadının yanında olacağız. Ekmeğimizi paylaşıp, yetimlerin başlarını okşayacağız” diye konuştu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 9 =