Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

“Sakarya yıldızı parlayan şehirler arasındaki yerini aldı”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ömer İleri’yi Büyükşehir Belediyesi’nde ağırlayan Başkan Ekrem Yüce, “Sakarya, tarım, turizm ve sanayinin yanı sıra coğrafi konumu, büyük şehirlere olan yakınlığı ve potansiyeli ile yıldızı parlıyor” dedi.

SİYASET
“Sakarya yıldızı parlayan şehirler arasındaki yerini aldı”

Yüce, teknolojiyi de yakından takip ettiklerini ifade ederek, Yazılım Park projesinde tüm hazırlıkları tamamladıklarını ve kısa süre içerisinde hizmete alacaklarını paylaştı. Dr. İleri ise Genç Katılımlı Proje Atölyesi Fikir Yarışması’nda oy kullandı ve ekledi: “Gençlerin işin öznesi olduğu, katılımcılığın esas alındığı, birlikte yönetim anlayışının dikkate alındığı çalışmaları çok önemsiyorum” dedi.

Bir dizi temaslar ve incelemelerde bulunmak üzere Sakarya’ya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ömer İleri, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Başkan Ekrem Yüce’nin karşıladığı ziyarete AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever eşlik etti. Buluşmada Büyükşehir ve SASKİ bürokratları da hazır bulundu. Genel Başkan Yardımcısı Dr. İleri, Genç Katılımlı Proje Atölyesi Fikir Yarışması’na Milletvekilleri Zeynep Yıldız ve Recep Uncuoğlu’yla birlikte oy kullandı.

Büyükşehir’in fikir yarışmasına övgü

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ömer İleri, Genç Katılımlı Proje Atölyesi Fikir Yarışması’nın önemine işaret ederek, “Gençlerin işin öznesi olduğu, katılımcılığın esas alındığı, birlikte yönetim anlayışının dikkate alındığı çalışmaları çok önemsiyorum. Bu yarışmada da gençlerin çalışmanın içinde olduğunu görmekten mutluluk duydum. Çalışmada emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce ve ekibini kutlarım” dedi.

Sakarya’nın yıldızı parlıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ömer İleri’yi Sakarya’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “Ülkemizin en önemli marka şehirlerinden biri olan Sakarya, tarım, turizm ve sanayinin yanı sıra coğrafi konumu, büyük şehirlere olan yakınlığı ve potansiyeli ile yıldızı parlıyor. Ülkenin en önemli sanayi üretim fabrikalarına ev sahipliği yapan şehrimiz ihracatta 7. sırada bulunuyor. Doğal güzellikleri, denizi, nehri, gölü, longozu, yaylaları ve nice doğa harikasıyla yerli ve yabancı turistlerin en önemli rotalarından biri oluyor. Aynı zamanda Sakarya, her milletin her etnik kökenin bir arada huzur içinde yaşadığı barış ve kardeşliğin şehridir” dedi.

Sakarya tarımda büyük bir ivme yakaladı

Yüce, Sakarya’nın son yıllarda tarımsal kalkınmada ülkenin önemli şehirleri arasında yerini aldığını dile getirerek, “ilk günden bu yana tarımda var olan potansiyelimizi en iyi şekilde kullanmak, üretimi artırmak ve çiftçimizi desteklemek için yeni politikalar ve yatırımlar gerçekleştirdik. Sayın Cumhurbaşkanımızın onayıyla SERA ve FİDAN A.Ş’yi kurduk. Kenevir, çilek, safran, salep gibi katma değeri yüksek ürünlerin üretimine başladık. Melen hattı üzerinde bulunan atıl alanda 2 milyonu aşkın tıbbi ve aromatik bitkinin ekimini yaptık, üretimi tüm hızıyla sürdürüyor ve ihracat yapıyoruz. Aynı zamanda manda çiftliğimizde hayvansal üretim gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Yazılım Park projesinde hazırlıklar tamam

Topraksız tarım uygulamaları için jeotermal ısıtmalı sera kurduklarını da Dr. İleri ile paylaşan Başkan Yüce, yılda 1250 ton domates üretimi hedeflediklerini ve hasada başladıklarını belirterek, hasat yapılan domateslerden Dr. İleri’ye takdim etti. Yüce, ayrıca Büyükşehir Belediyesi olarak teknolojik gelişmeleri de yakından takip ettiklerinin altını çizerek, Yazılım Park projesinde tüm hazırlıkları tamamladıklarını ve kısa süre içerisinde hizmete alacaklarını ifade etti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
8 + 5 =