Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sakarya Teknokent’te İstişare Toplantısı

Sakarya Teknokent’te faaliyet gösteren firmalara yönelik “Teknokent İstişare Toplantısı” düzenlendi.

GÜNCEL
Sakarya Teknokent’te İstişare Toplantısı

Sakarya Teknokent Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, Sakarya Teknokent Genel Müdürü Dr. Yakup Köseoğlu, Müdür Yardımcıları Doç. Dr. Cahit Şanver, Doç. Dr. Sedat İriç, Akademik Danışman Prof. Dr. Adnan Derdiyok ve Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Öğr. Gör. Halime Çelik hazır bulundu.

Fiziki Kapasitemizi Artırmak İçin Çalışmalarımız Sürüyor

Sakarya Teknokent’in sağladığı imkanlar ve son güncel gelişmeler hakkında bilgiler veren Dr. Yakup Köseoğlu, “Sakaya Teknokent olarak tam kapasite doluluk oranına sahibiz ve şartları tamamlayan 49 aday başvurumuz beklemede. Fiziki kapasitemizi artırmak için çalışmalarımız sürüyor. Firmalarımızdan gelen talepler doğrultusunda ortak bir server odası kurmaya başladık. TTO Ticarileştirme Birimini kurduk, bu bağlamda patente dönüşen ürünlerin ticarileşme noktasında yatırımcılarla, patent sahiplerini buluşturacağız.” dedi.

Yönetime geldikten sonra yapılan faaliyetleri anlatan Dr. Köseoğlu, “G-FAST Girişimci Fikri değerlendirmesi yapıldı, TEKNOFEST kapsamında düzenlenen İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı ISIF-23’ten 7 madalya ile döndük, patent firmaları ile sözleşme imzaladık, Üniversite-Sanayi İş Birliği kapsamında firma ziyaretlerimize devam ediyoruz, Teknokent firmalarına yönelik Dr. Öğr. Üyesi Sinan Erdoğan dış kaynaklı projeler hakkında bilgi aktarımı gerçekleştiriyor. Firmalarımızın memnuniyeti için bunlar gibi birçok adım attık, atmaya devam edeceğiz.” dedi.

Etkinliğin devamında dış kaynaklı projelerden destek alan, Nesstec Enerji ve Yüzey Teknolojileri, Vechür Havacılık Yapay Zeka ve Tarım Teknolojileri, Kurumsal Yazılım Ve Danışmanlık, Erel Makina, Eska Gaz Ürünleri Ar-ge, Mchaotech Arge Mühendislik Danışmanlık, Depar Arge Enerji Ve Bilişim Teknolojileri, Teamsan Teknoloji ve BYM Yazılım şirketlerine Dr. Köseoğlu tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
6 + 3 =