Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Sakarya’da Geleneksel YKS Seminerleri

İşler Kitabevinin sponsorluğunda her sene düzenli olarak yapılan YKS sürecinde motivasyon ve kaygı yönetimi seminerlerinin ilki rehber öğretmen ve yayın koordinatörü Cem Durak tarafından gerçekleştirildi.

GÜNCEL
Sakarya’da Geleneksel YKS Seminerleri

2023 yılı haziran ayında yapılacak YKS sınavları için lise son sınıf ve mezun öğrencilerin hazırlıkları yoğun şekilde devam ederken, İşler Kitabevinin sponsorluğunda her sene düzenli olarak yapılan YKS sürecinde motivasyon ve kaygı yönetimi seminerlerinin ilki rehber öğretmen ve yayın koordinatörü Cem Durak tarafından gerçekleştirildi. 

Öğrencilerden çok büyük katılım gören seminere Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesi, Arifiye Necmettin Erbakan Fen Lisesi, 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi, Sakarya Anadolu Lisesi, Anka Koleji ve Mefkûre Kursları öğrencileri katıldı. Seminerde; sınav gününe kadar neler yapılması gerektiği ve neler yapılmaması gerektiği, ders çalışmak için en verimli saatlerin hangi saatler olduğu, sınava kadar olan zaman diliminde başarıyı tetikleyecek programlamanın neler olduğu ve nasıl uygulanması gerektiği ile ilgili bilgiler paylaşıldı. Öğrenciler ve okul idarelerinden tam puan alan seminerlerin devamının olacağını ileten Sakarya İşler Kitabevi Yönetim Kurulu Başkanı ve Eğitim Koçu Bilal Özdoğan; “Üniversitelere yerleşme başarısında Sakarya’mızın çok daha iyi noktalara geleceğine inancımız tamdır. Bunun için bizde öğrenci kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Sınav başarısını artırmak, gençlerimizin sınav stresini yenmelerine yardımcı olmak için üzerimize düşen görevi yerine getirmeye devam edeceğiz.” diyerek seminerlerin sınav zamanına kadar süreceğini belirtti. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
5 + 8 =