Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Saadet Partisinden değerlendirme toplantısı

Ünlü "Seçim sonuçları ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun"

SİYASET
Saadet Partisinden değerlendirme toplantısı

Ünlü "Seçim sonuçları ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun"

Saadet Partisi Sakarya İl Teşkilatı, ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. İl Binası toplantı salonunda icra edilen toplantıda seçim sonuçları ele alındı. Toplantı sonunda bir basın açıklaması yapan Osman Ünlü açıklamasında şunları söyledi;

Ülkemiz ve bölgemiz açısından çok önemli bir seçimi geride bıraktık. Herhangi bir olumsuz hadisenin yaşanmadığı ve katılımın yüksek olduğu 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinin ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyoruz.
Malumunuz olduğu üzere Saadet Partimiz, 7 Haziran Genel Seçimlerine Büyük Birlik Partisi ile ittifak yaparak girmiştir. Seçim çalışmaları süresince, yapmış olduğumuz ittifak her iki partimizin teşkilatları ve üyeleri tarafından içtenlikle benimsenmiş ve iki partimiz arasındaki uyum seçim kampanyasına ve saha çalışmalarına yansımıştır. Bunu her iki teşkilatımızın kurumsal olgunluğuna yönelik önemli bir tecrübe olarak değerlendiriyoruz. Bu bakımdan Büyük Birlik Partisi’nin başta kıymetli İl Başkanı Burhan Aygün Bey olmak üzere tüm teşkilat mensuplarını tebrik ediyor, her birine tek tek teşekkür ediyoruz.
Ayrıca Saadet Partisi mensupları ve Milli Görüş camiası her seçimde olduğu gibi bu seçimde de manen ve maddeten en büyük gayreti ortaya koyarak, büyük bir aşk, şevk ve heyecan ile çalışmıştır. Bu itibarla da teşkilat mensuplarımıza, Gençlik Kollarımıza, Kadın Kollarımıza, Anadolu Gençliğimize ve diğer bütün mensuplarımıza tebrik ve teşekkürlerimizi arz ediyoruz.
Seçimler ağır bir kamplaşma ve kutuplaşma ve imkanlar açısından adaletsiz bir ortamda gerçekleşmiştir. Mecliste bulunan üç parti trilyonlarca devlet yardımı ile kampanya yürütmüş; iktidar partisi bununla da yetinmemiş devletin tüm imkanlarını seferber etmiştir. Devlet imkanları bu seçimde hem Başbakan hem de bir parti başkanı gibi Cumhurbaşkanı tarafından kendi propagandaları için sınırsız şekilde kullanılmıştır.
İktidarın her türlü muhalefeti yok etme, kendi içinde eritme politikasının sonucu olarak partimiz ve gönüldaşlarımız yoğun bir şekilde haksız ve dürüst olmayan propagandalar ile karşı karşıya kalmıştır.
Bu adaletsiz ortam içinde, hukuken kamu yayıncılığı yapması gereken TRT ve havuz medyası tarafından iktidar partisine sınırsız yer ve zaman ayrılmış, Saadet Partimiz ise bütünüyle yok sayılmış, adeta medyanın suskunluk sarmalında kalarak mesajlarımız kamuoyuna duyurulmamıştır.
Öte yandan, darbe ürünü yüzde 10 seçim barajı sebebiyle seçmen baraj endişesi taşımış ve tercihini bu faktöre göre yapmıştır.
Saadet Partisi olarak bizler üyelerimizin özverili çaba ve katkılarıyla bu seçim çalışmasını gerçekleştirdik. Bu bakımdan görevimizi yapmış olduğumuza inanıyoruz. Allah’a binlerce kez şükrediyor, hamdediyoruz.
Seçim çalışmaları boyunca aziz milletimiz, Saadet Partimize olan sevgisini ve teveccühünü ortaya koymuştur. Saadet Partimize oy veren herkese bu vesile ile bir kez daha gönülden teşekkür ediyoruz.
Seçim sonucu; çalışmalarımızı gözden geçirmek, karşılaştığımız eksiklikleri, aksaklıkları düzeltmek üzere Saadet Partimiz tarafından büyük bir titizlik ve hassasiyetle değerlendirilecektir. Değerlendirmemizin ilkini İl Yönetim kurulu üyeleri ve ilçe başkanlarımızla Çarşamba akşamı yaptığımız toplantıda değerlendirdik. Bu çerçevede İl Başkanlarımız ve Genel İdare Kurulu Üyelerimiz ile geniş değerlendirme toplantıları bu hafta sonu Genel Merkezimizde gerçekleştirilecektir.
Bu vesileyle tekraren seçimlerin ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyor, bundan sonraki süreçte bütün partilerin, başta hükümet kurma çalışmaları olmak üzere ülke meselelerinde parti menfaatine göre değil ülke menfaatine göre hareket etmelerini temenni ediyoruz.
 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz