Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

PSB Anatolia Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı 2022 Kapılarını Açtı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi himayesinde, Sakarya Valiliği, SATSO, Sapanca Belediyesi, İlçe Belediyeleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarının paydaşlığında gerçekleştirilen PSB Anatolia 2022 Peyzaj Fuarı kapılarını açtı.

GÜNCEL
PSB Anatolia Peyzaj, Süs Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı 2022 Kapılarını Açtı

Sapanca Kırkpınar açık hava fuar alanındaki etkinliğe 220 firma ve 16 ülkeden satınalma temsilcisi katılırken 4 günlük sürede 40 bin ziyaretçinin fuara gelmesi bekleniyor.

Fuarın açılış törenine Sakarya Vali Vekili Muhsin Çatmadım, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ali İnci, İlçe Belediye Başkanları, İlçe Kaymakamları, Siyasi Partilerin İl-İlçe Başkanları ve Gençlik-Kadın Kolları Başkanları, Mesleki ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları, Süs Bitkisi Sektörel Kuruluşları katılırken birçok basın mensubu da hazır bulundu.

Açılış Töreninde konuşmalarını gerçekleştiren fuar koordinatörü Remzi Adıyaman, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Başkanı Yasin Otuzoğlu, Türkiye Tohumcular Birliği Başkanı Savaş Akcan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Vali Vekili Muhsin Çatmadım fuarın sektör, şehir ve ülke ekonomisine, turizmine hayırlı olmasını dilediler. Fuarın Sakarya’da var olan birlik ve beraberliğin güzel örneklerinden biri olduğunu, sektörde ilk akla gelen etkinlik olduğunu, yeşil üretim, ekonomi ve mimarisine ciddi katkılar sunacağına vurgu yaparak tüm ziyaretçilere teşekkür ederek katılımcıları selamladılar.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Altuğ ise açılış töreninde yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: “3 yıl festival ve son 2 yıldır da kapsamlı ulusal bir fuar olarak düzenlenen PSB Anatolia Fuarı hayırlı olsun. Büyükşehir Belediyemiz öncülüğünde Odamız ve ilimizdeki sektör temsilcilerinin ciddi destekleri ile fuarımız büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Odamız bünyesinde kurduğumuz Sakarya Doku Kültürü Laboratuvarımız ile bu sektöre ciddi destek vermek için yola çıktık. Burada da laboratuvarımızdan çıkan ürünleri sergiliyoruz. Fuarımızın bu günlere ulaşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, katılan firmalarımıza da bereket getirmesini diliyorum.” dedi.

Açılış töreni ve kurdele kesiminin ardından protokol temsilcileri fuar alanındaki stantları gezerek ürünler ve çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

SATSO Başkanı A. Akgün Altuğ, fuar alanındaki SATSO standına gelen heyete Doku Kültürü Laboratuvarı bünyesinde üretilen ürünler hakkında bilgilendirdi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
6 + 3 =