Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Özkoç yeni teşvik sistemi kuracaklarını açıkladı

"Sakarya, teşvikte hak ettiği yeri alacak"

SİYASET
Özkoç yeni teşvik sistemi kuracaklarını açıkladı

"Sakarya, teşvikte hak ettiği yeri alacak"

CHP Sakarya Milletvekili ve 1. Sıra milletvekili Adayı Engin Özkoç, "Yeni teşvik sistemi kuracağız. Bölgesel değil, sektörel teşviğe ağırlık vereceğiz. Bu anlamda Sakarya, teşvikte, üretimde hak ettiği yeri alacak" dedi.
“GİRİŞİMCİLİĞİ DESTEKLEYECEĞİZ”
Özkoç ve diğer milletvekili adayları Hüseyin Avni Şahin, Erdoğan Isır, Ayhan Bal, Elif Başer, Ayşe Kılıç, Enis Ceylan ile CHP Sakarya İl Başkan Yardımcısı Serhat Erişir, seçim çalışmaları kapsamında Sakarya Girişimci ve Sanayici İşadamları Derneği'ni (SAGİAD) ziyaret etti. SAGİAD Başkanı Ali Hacıeyüpoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmede, dernek yönetimi ve bazı üyeler de yer aldı. Özkoç burada yaptığı konuşmada, ülkedeki istihdam ve üretim sorununa köklü çözüm için girişimciliği destekleyeceklerini söyledi.
“SEKTÖREL TEŞVİĞE AĞIRLIK VERECEĞİZ”
"Bu temel politikalarımızdan biri olacak. Türkiye Girişimcilik Konseyi yerine Girişimcilik Bakanlığı'nı kuracağız. Yeni girişimler, sermaye ve risk gerektirir. Bu noktada, devlet teşviği büyük önem taşıyor" diyen Özkoç, şöyle konuştu: "Yeni teşvik sistemini kuracağız. Bölgesel değil, sektörel teşviğe ağırlık vereceğiz. Bu anlamda Sakarya da teşvikte, üretimde hak ettiği yeri alacak. Kentin lojistik gücünü artıracağız. Deniz, kara, demiryolu imkanlarının hepsini, entegre projelerle sanayinin imkanına sunacağız.”
“ÜRETİCİYİ RAHATLATACAĞIZ”
Özkoç, “Ayrıca ulaşım, enerji  ve iletişim maliyetleri üzerindeki vergi yüklerini de azaltacağız. KOBİ'lere, ödedikleri vergi ve sigorta primi tutarında faizsiz işletme kredisi vereceğiz. Yüksek teknolojiye odaklı yatırımlara, yeşil projelere, kadınlara, gençlere özel teşvikler sağlayacağız. Üreticiyi rahatlatacağız. Sanayicilerin sürekli serzenişte bulunduğu nitelikli eleman ve ara eleman sorununa da çözüm getireceğiz.
“MESLEK OKULLARI KURACAĞIZ”
Özkoç son olarak şunları söyledi: “Öncelikle, Organize Sanayi Bölgeleri ve Sanayi Sitelerinde yatılı ve burslu meslek okulları kuracağız. Bir adım ötesinde de üniversite mezunu gençlerimizin ufkunu açacak üst düzey bir eğitim için sadece yükseklisans ve Ar-Ge ile ilgilenecek Girişimcilik Üniversiteleri oluşturacağız. Girişimcilik Üniversitelerinin koordinasyonunda her bölgenin sektörel farklılıklarına göre Girişimcilik Okullarını, fabrikaları da diyoruz buna, hayata geçireceğiz. Bu okullarda, yaşam boyu eğitim merkezleri, kuluçka merkezleri, profesyonel destek birimleri ve tam donanımlı atölyeler bulunacak."

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz