Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

O dava yine ertelendi !

GÜNCEL
O dava yine ertelendi !

Sapanca Gölü’nden endüstriyel kullanım amaçlı su çektiği iddiasıyla SASKİ tarafından TÜPRAŞ’a açılan davanın son duruşması da ertelendi. Rüstem Keleş; “SASKİ Genel Müdürlüğü olarak tezlerimizi en güçlü şekilde tekrar savunduk, savunmaya da devam edeceğiz. Her zaman sudan taraf olacağız ve kamu hakkını gözetmeyi sürdüreceğiz.”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin TÜPRAŞ’a açtığı Sapanca Gölü’nden endüstriyel kullanım amaçlı su çekimi davasında 4. celse, Körfez 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş’in de katıldığı duruşmayı mahkeme heyeti 27 Ekim Salı gününe erteledi.

Mahkeme Ekim’e Ertelendi
Süreç ile ilgili sosyal medya üzerinden açıklamalarda bulunan Rüstem Keleş, “SASKİ Genel Müdürlüğü olarak tezlerimizi en güçlü şekilde tekrar savunduk, savunmaya da devam edeceğiz. Mahkeme Ekim ayına ertelendi. Her zaman sudan taraf olacağız ve kamu hakkını gözetmeyi sürdüreceğiz. Bugün hiç bir gerekçe, hiçbir kurum ve otorite TÜPRAŞ’ın Sapanca Gölü’nden hukuksuz endüstriyel kullanımını savunamaz. SASKİ Genel Müdürlüğü olarak endüstriyel kullanım ile ilgili tarihi, hukuki ve idari sorumluluğumuzu biliyor ve kamu adına tezimizin arkasında duruyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz