Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Ne üreten ne satan ne de alan memnun bir ekonomi!

CHP milletvekili adayı Ecevit Keleş, “Ne hal esnafının, ne pazarcının, ne üreticinin ne de vatandaşın fiyatlardan memnun olmadığını vurgulayarak, “14 Mayıs yeni bir başlangıç olacak. Herkes hakkını alacak. Türkiye kazanacak” dedi.

SİYASET
Ne üreten ne satan ne de alan memnun bir ekonomi!

YAĞMUR ÇAMUR DEMEDEN

Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili adayları yağmur çamur demeden ilçe ilçe gezerek halkla buluşmaya devam ediyor. CHP milletvekili adayları Ayça Taşkent, Gündüz Gençcan ve Emel Akçil Erenler Patates Hali ve Sakarya Caddesi’nde, Ecevit Keleş, Azize Çeroğlu ve Ali Fethi Gürler Geyve’de esnaf ve pazar ziyaretlerinde bulundular. Milletvekili adaylarına CHP, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, DEVA Partisi ve Demokrat Parti ilçe başkanları ve kadın ve gençlik kolları yöneticileri eşlik etti.


Güne erken saatlerde başlayan hal esnafına ‘hayırlı işler’ dileyen Keleş, esnafın sorunlarını dinledi. Hal esnafının da pahalılıktan şikayetçi olduğunu ifade eden Keleş, “Ekonomik kriz her kesimi etkiliyor. Hal esnafımız memnun değil, pazarcımız memnun değil, üretici memnun değil, vatandaş hiç memnun değil” ifadelerini kullandı. Keleş, yaşanan sorunların temel nedeninin yanlış tarım politikaları olduğuna dikkat çekti.


14 MAYIS YENİ BİR BAŞLANGIÇ OLACAK

Esnafın borç batağında olduğuna işaret eden Keleş, “İşyeri kira ödemelerinde stopaj oranını sıfırlayacağız. Esnafımızı zincir marketler, büyük marketler ve AVM’ler karşısında koruyacağız. Salgın sürecinde kullanılan kredi, BAĞ-KUR ve vergi borçlarının faizlerini silecek, anaparanın uygun vadede ödenmesini sağlayacağız. Esnaflarımızın, e-ticaret platformlarında satış yapmasını destekleyerek, rekabet güçlerini arttıracağız. Küçük esnaf ve sanatkârlarımız için sanayi siteleri kuracağız. Şoför esnafından 10 yaş üzerindeki araçlarının yenilenmesinde ÖTV almayacağız. Halk Bankası’nı esnafın ve KOBİ’lerin bankası yapacağız. Ticaret Bakanlığı’nı “Esnaf ve Ticaret Bakanlığı” şeklinde yapılandıracağız” diye konuştu

14 Mayıs’ın her kesim için yeni bir başlangıç olacağına vurgu yapan Keleş, “Herkes hakkını alacak. Türkiye kazanacak” ifadelerini kullandı.


KARAKÖY’DE TOPLANTI

CHP milletvekil adayları akşam programında Adapazarı Karaköy mahallesinde DEVA Partisi tarafından düzenlenen toplantıya katıldılar. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği toplantıda konuşan milletvekili adayları Ayça Taşkent, Ali Fethi Gürler soruları yanıtladı.

 

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined index: HTTP_REFERER

Filename: site/haber.php

Line Number: 169

Backtrace:

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/views/site/haber.php
Line: 169
Function: _error_handler

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/application/controllers/Site.php
Line: 220
Function: view

File: /var/www/vhosts/sakaryahaberleri.com/public_html/index.php
Line: 295
Function: require_once

">

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
6 + 8 =