Sakarya Haberleri
Telegram'da ve Instagram'da
BİZİ TAKİP EDİN

Murat Durak: "Kimse vatandaşı dinlemiyor"

DEVA Partisi Serdivan Belediye Başkan adayı Murat Durak, tüm belediye başkan adaylarının birbirleriyle proje açıklama konusunda yarıştığını, kalabalık gördüklerinde bu projeleri anlatmaya çalıştıklarını, ama kimsenin vatandaşa kulak verip vatandaşı dinlemediğini, vatandaşın gerçek gündeminin “geçim derdi” olduğunu söyledi.

SİYASET
Murat Durak:

Adayların açıkladığı projelerin vatandaşta karşılık bulmadığını, kendisinin göreve gelmesi durumunda Avrupa’da başarılı olarak sürdürülen örnek belediyecilik sistemlerinde olduğu gibi  ihtiyaç sahibi vatandaşa kira yardımı, fatura yardımı,  öğrencilere destek konusunda çalışmalar yapacağını belirtti.
“ADAYLAR MÜTEAHHİTLİK KONUSUNDA YARIŞIYORLAR” 
Murat Durak açıklamasında; “Tüm adaylar rakibinden farklı ne söyleyebilirim? Farklı nasıl bir proje yapabilirim? edasıyla bir çok proje üretip vatandaşın beğenisine sunuyorlar. Ak Parti Serdivan belediye başkan adayı Osman Çelik, seçilirse yapacağı 30 projeden bahsediyor!  Yapılacak bu 30 proje bütçesinin milyon dolarlar olduğunu görüyoruz. Geçim derdi çeken vatandaşların bu projelerle ilgilenmediğini fakru zaruret içinde olduğunu görmüyorlar mı? Vatandaşın gündeminin, ekonomik kriz, zamlar ve geçim derdi, kredi kartı borcu, icra ve ay sonunu getirememek, yüksek kira bedeli, çocuğunun eğitim masrafı,  pazar ve marketteki yangın  olduğunu biz görüyoruz.”
“KIRAN TEPEDE BUNGALOV’UN NE İŞİ VAR” 
Ak partili belediyelerin özellikle yeşil alan gördüklerinde kabaran beton dökme, tabiatın doğal özelliğini bozma isteğini bir türlü anlayamadığını ifade eden Murat Durak ; “Osman Çelik’in KIRANTEPE’de  yapmayı planladığı ‘’Bungalovları’’ sert dille eleştiriyorum. Şehrin çeşitli yerlerinde konaklama hizmeti veren oteller boş dururken, burada yapılacak bungalovlar Serdivan halkının ne işine yarayacak.” dedi.  
“DAHA ÖNCE VAAT EDİLEN 31 PROJE NEREDE?”
2019 yerel seçimlerinde vaat edilen 38 projenin 31 projesinin nerede olduğunu sormasına rağmen herhangi bir cevap alamadığını ve bunun üzerine hala 30 yeni proje yapacağız söylemlerinde bulunan Ak Parti Serdivan Belediye Başkan adayı Osman Çelik’e sesleniyorum, “Siz önce yapmadığınız 31 projenin hesabını verin bol keseden ahkam kesmek kolay” dedi. 
“30 PROJE BÜTÇESİNİ VATANDAŞA DESTEK OLARAK KULLANACAĞIM” 
Serdivan Belediye Başkan Adayı Murat Durak “Madem belediyenin 30 proje yapacak kadar milyon dolarlık bütçesi varsa, ben bu bütçeyi vatandaşa destek olarak kullanacağım, ev hanımlarına mutfak ihtiyaçlarını karşılayacağım. Bakın askeri ücretle ve biraz üzerinde maaşla çalışan babalar, evlerinin ihtiyaçlarını karşılayamazken, kendisinden talep edilen ihtiyaçlara karşı çocuğuna ve eşine karşı boynu bükük kalıp mahcup oluyorlar. Bırakın sofrasına et koymayı, bu insanlar faturalarını ödemekte zorlanıyor. Vatandaş artık yeni beton projeler istemiyor, kimse de Vatandaşı dinlemiyor! Hep seçime kalan bu kısa süre içerisinde  kendilerini ifade etmeye, yapacakları projelerin daha iyi olduğuna Vatandaşı ikna etmeye çalışıyorlar.”
“BEN DESTEK VERECEĞİM” 
Durak açıklaması devamında; “Faiz politikasının politikasının arttırıldığını, alışveriş taksitlerinin kısıtlanacağını,  hükümetin genel kemer kısma  politikasına gittiğini ve seçimden sonra önümüzdeki günlerin ekonomik açıdan daha kötü olacağını belirten Murat Durak, ben bu Osman Çelik’in açıkladığı 30 projeyle yapılacak milyon dolarlık bütçeyi,  madem paramız var vatandaşım geçimine katkı sağlayacak destekler vererek kullanmayı vaat ediyorum.” dedi. 

KALDIRIM SÖKÜP YERİNE YENİDEN KALDIRIM YAPMAYACAĞIM
Murat Durak, Mevcut iktidar partisi belediye başkanlarının sürekli kaldırımları söküp yerine yeniden yeni kaldırımlar yaptıklarını, bunun en son örneğinin  Adatıp Hastanesi civarında bulunan Eski Kazımpaşa caddesinde kaldırımların söküldüğünü belirterek, “Seçime yaklaşırken kaldırımlar yeniden  yapılmaya çalışılıyor bu paraya yazık değil mi ? Ben Serdivanlıların desteği ile vatandaşın belediye başkanı olacağım ve kaldırım söküp yeniden yerine kaldırım yapmayacağım. Vatandaşın parasını boşa harcamayacağım.” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz
1 + 6 =